Domžale z zmago v Ljudskem vrtu potrdile krizo Maribora

Prva liga 13. Mar 201817:45 > 18:00
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Domžal so na derbiju 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije proti Mariboru prišli do velike zmage (2:1).

Obračun drugo in tretjeuvrščene ekipe PLTS so bolje začeli domači, a so gostje hitro vzpostavili ravnotežje in se v 10. minuti razveselili vodilnega zadetka. Andraž Kirm je v kazenskem prostoru našel Matijo Široka, ki se je odlično znašel in žogo poslal pod prečko.

Vijoličasti so hitro napadli za izenačenje in si v 26. minuti priigrali odlično priložnost, ki jo je zapravil Luka Zahović. V kazenski prostor je podal Mitja Viler, Zahović pa je z nekaj metrov pred praznimi vrati sprožil v vratnico. Na klopi Mariborčanov se je ob zgrešeni priložnosti začudil tudi njegov oče Zlatko Zahovič. Njegov sin je pet minut kasneje znova poskusil, tokrat se je z obrambo izkazal Ajdin Mulalić. Do odmora je zapretil še Marcos Tavares, a tudi on ni bil natančen.

Nekaj priložnosti so si v prvem delu priigrali tudi Domžalčani, najlepšo pa je tik pred koncem polčasa zapravil Lovro Bizjak, ki je po podaji iz kota z glavo meril mimo desne vratnice.

Drugi del so sanjsko začeli gostje, ki so v 48. minuti izigrali obrambo domačih, ki je neuspešno nastavila zanko prepovedanega položaja, in preko Bizjaka prišli do povišanja vodstva.

Gostitelji so nato jalovo pritiskali in nikakor niso prišli do večje priložnosti. Aktualni državni prvaki, ki jim v spomladanskem delu nikakor ne steče, so postali nevarni šele po vseh menjavah stratega Darka Milaniča.

Milanič je v 85. minuti kot zadnjega v igro poslal Dareta Vršiča, ki je v 89. minuti z mojstrskim zadetkom domačim vlik nekaj upanja. V 92. minuti so Mariborčani po vseh zapravljenih priložnostih Domžalčanov preko Jasmina Mešanovića zatresli vratnico in slavje gostov se je lahko začelo.