Olimpija po peti zaporedni zmagi beži na +7

Prva liga 14. Mar 201817:50 > 18:05
NK Olimpija Ljubljana

Sreda je poskrbela za nova obračuna 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Na prvi tekmi je Celje s 5:2 ugnalo Triglav, Olimpija pa je z zanesljivo zmago proti Rudarju izkoristila včerajšnji poraz Maribora in svojo prednost povišala na sedem točk.

Olimpija je proti Rudarju prišla do pete zaporedne zmage in nadaljuje z izjemnim štartom v spomladanski del sezone PLTS. Strateg Ljubljančanov Igor Bišćan je tokrat v prvo postavo vrnil Branka Ilića, priložnost pa je dobil tudi Danijel Miškić.

Prvo priložnost smo videli v 9. minuti, ko je Tomić podal do Savića, strel Avstrijca pa so gostje zaustavili z blokom. Pet minut kasneje je po podaji Alvesa s kota Ilić z glavo streljal mimo gola, nekaj trenutkov kasneje pa je bil Portugalec udeležen v še eno akcijo. Takrat je po levi potegnil Miškić, zaposlil Alvesa, ki je s strelom z roba kazenskega prostora zatresel zunanji del mreže.

V 24. minuti je Miškić močno streljal z razdalje, a so gostje žogo izbili z golove črte. To pa jim ni uspelo v 30. minuti, ko je Štiglec odlično potegnil po levi strani, poslal predložek pred gol, kjer je sijajno odreagiral Benko in z visokim skokom ter močnim strelom z glavo žogo od vratnice poslal v gol. V 40. minuti je z odlično globinsko podajo Alves odprl obrambo Rudarja, Issah pa je nastreljal vratarja. Tik pred koncem prvega polčasa je znova zapretil Issah, ki je po globinski podaji benka krenil sam proti golu, gostje so ga porušili, sodnikova piščalka pa je ostala nema.

Takoj na začetku drugega dela smo videli povišanje prednosti Olimpije. Savić je preigraval po kazenskem prostoru Rudarja, kjer ga je eden izmed branilcev na nepravilen način zaustavil in sodniku ni ostalo drugega, kot da je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Alves, ki je dosegel svoj osmi gol v sezoni.

V nadaljevanju drugega polčasa smo videli popolno prevlado Olimpije. V 55. minuti so imeli sicer sijajno priložnost gostje, a je Ivačič z odlično obrambo znižanje zaostanka preprečil Tučiću. To je bila tudi zadnja nevarna akcija Rudarja.

V 69. minuti sta nemogoče zapravila Alves in Vombergar, v 75. minuti pa je bila tekma tudi dokončno odločena. Najprej je Vombergar pobegnil obrambi Rudarja, porušil ga je Vasiljević in si prislužil rdeč karton. Prosti strel s približno 20 metrov je izvedel Miškić in preko živega zidu žogo mojstrsko poslal v mrežo za 3:0. Zadnji žebelj v velenjsko krsto so zmaji zabili v 91. minuti, ko je odbitek v mrežo pospravil Andres Vombergar.

Celjani dobili izredno napet obračun s Triglavom

Celjani so po podaji Janeza Piška povedli v 17. minuti prek Nina Pungerška, a je že hip zatem izid izenačil Matej Poplatnik. Kranjčanom je po dobre pol ure igre uspel preobrat, znova je vratarja Metoda Jurharja premagal Poplatnik. Še pred odmorom je za novo izenačenje nato s strelom z glavo poskrbel Tilen Pečnik.

V nadaljevanju je bila tekma zelo napeta, obe ekipi sta si priigrali kopico priložnosti, v 73. minuti pa je mrežo vendarle uspelo zatresti Jucieju Lupeti. Z desne strani je na prvo vratnico predložek poslal Rudi Požeg Vancaš, Lupeta pa je žogi rahlo spremenil smer in jo poslal v malo mrežico za 3:2. Zgolj tri minute pozneje je vodstvo povišal Elvedin Džinić. Po predložku z desne je z glavo matiral vratarja Elvisa Džafića. Končni izid 5:2 je iz protinapada postavil Fedor Predragović, ki se je iz oči v oči znašel z Džafićem in ga ukanil s strelom v levo smer.