Gorica premagala Aluminij

Prva liga 15. Mar 201818:50 > 18:51

Nogometaši Gorice so na zadnji tekmi 23. kroga Prve lige premagali Aluminij z 1:0. Gostitelji so se veselili prve zmage v spomladanskem delu.

Kidričani so prvič zapretili že v 3. minuti, ko je po podaji iz kota streljal Josip Zeba, Januš Štrukelj pa se je izkazal z obrambo. V 16. minuti se je lepa priložnost ponudila Krunu Ivančiću, vendar je strel blokiral Žiga Lipušček. V 19. minuti je v kazenskem prostoru Aluminija Gulić prišel do prostora za strel, eden izmed nasprotnih branilcev je bil pravočasno v bloku. V 24. minuti se je za strel z razdalje odločil Amel Džuzdanović, a je meril prek vrat. Isti nogometaš je še enkrat streljal v 27. minuti, z obrambo se je izkazal Matija Kovačić.

Ključna je bila zadnja minuta prvega polčasa, ko je Ilija Martinović prejel drugi rumeni karton. Celoten drugi polčas so gostje odigrali z deseterico.

V 50. minuti so Goričani stresli vratnico. Aluminijeva obramba je žogo izbijala, a le v glavo Matiji Škarabotu, od njega pa se je odbila v okvir gola. V 53. minuti je do neoviranega strela prišel Džuzdanović, Kovačić se je izkazal z obrambo. V 70. in 72. minuti je Aluminij dvakrat streljal, le nekaj trenutkov pozneje pa so na drugi strani zadeli Goričani. Rezervist Miran Burgič je po strelu z glavo stresel prečko, odbito žogo pa je z glavo v gol spravil Gulić.