Olimpija pred derbijem zbežala na +10

Prva liga 18. Mar 201814:56 > 15:08
NK Olimpija Ljubljana

V 24. krogu državnega prvenstva je Olimpija v Novi Gorici pred praznimi tribunami s 3:0 ugnala Ankaran Hrvatine in tako še povečala prednost pred drugouvrščenim Mariborom. Razlika pred derbijem ob koncu meseca sedaj znaša že 10 točk!

Od prve do zadnje minute je Olimpija brez večjih težav narekovala tempo igre. Ljubljančani so, kot smo v tej sezoni že vajeni, potrpežljivo držali posest in si ustvarjali priložnosti. Do prve so prišli v peti minuti, ko je Rok Kronaveter s prostega strela ogrel dlani domačega vratarja.

Pet minut kasneje je z razdalje poskusil Štiglec, a meril previsoko. V 20. minuti je svojo kakovost na levi strani pokazal Stefan Savić, ko je atraktivno preigral dva nasprotna branilca, strel avstrijskega krilnega napadalca pa ni bil dovolj kakovosten. Zato pa je svetlolasi nogometaš Olimpije odlično odreagiral v 23. minuti, ko je z glavo v mrežo pospravil odličen predložek Jasona Davidsona z leve strani.

Savić bi nekaj trenutkov kasneje skorajda vrnil uslugo avstralskemu nogometašu, ki pa po lepem predložku z roba kazenskega prostora ni uspel zadeti okvirja Ankaranovega gola. Zmaji so nadaljevali v visokem tempu, novo priložnost za povišanje prednosti so si priigrali v 30. minuti.

Takrat je Dario Čanađija poslal žogo Issahu Abassu v prazen prostor, drugi strelec Olimpije pa je nastreljal vratarja. Pred koncem prvega polčasa je Olimpija vendarle prišla do drugega gola. Na desni sta odlično kombinirala Savić in Kronaveter, slednji je zaposlil Čanađijo, ki je z roba kazenskega prostora s strelom ob bližnji vratnici dosegel svoj prvi gol v dresu Olimpije.

Varovanci Igorja Bišćana so v drugem polčasu brez težav kontrolirali igro in pretili iz vseh strani. Tretji zadetek je visel v zraku, zgodil pa se je šele deset minut pred koncem. Savić je priboril prosti strel na desni strani, Miškić ga je izvedel, v sredini pa se je najbolje znašel Aris Zarifović in žogo z močnim strelom poslal v mrežo.

Ljubljančani so prišli do šeste zaporedne zmage in imajo s tekmo več pred najbližjim zasledovalcem deset točk prednosti. V naslednjem krogu bo na sporedu večni derbi, ki ga bodo Stožice gostile v soboto, 31.3., ob 20:30.