Zahović: Nikoli se ne bom opravičil!

Prva liga 18. Mar 201819:14 > 19:16
NK Maribor/Drago Wernig

NK Maribor je z uradnim sporočilom obsodil Zahovićevo dejanje, toda nekdanji slovenski reprezentant zavrača možnost, da bi se novinarju EkipeSN Dejanu Mitroviću dodatno opravičil za včerajšnji neverjeten izbruh.

“Ni razloga za opravičilo,” je dan po neljubih dogodkih po tekmi s Krškim v Ljudskem vrtu za Večer povedal Zlatko Zahović.

Moja pozicija se ni spremenila. Sprejel bom vse, kar bo klub rekel. Ni razloga za opravičilo. Svojo družino, ki mi je več kot NK Maribor, bom vedno ščitil. Besede, kot so tragedija, sožalje in spoštovanje, niso žaljive besede. So spoštljive,” trdi Zahović in dodaja, da se novinarju Dejanu Mitroviću osebno ne namerava dodatno opravičevati.

Za opravičilo ni teorije!” pravi Zahović. “Opravičil sem se, ko je bilo to treba, zdaj pa ni. Te tri besede so spoštovanje, ne žalitev. Če kdo želi razumeti drugače, pa naj tako razume. Temu gospodu se nikoli v življenju ne mislim opravičiti. Ščitim svojo familijo, jo imam rad. Predsednik me je poklical, mi rekel, da imam prav, ampak, da se moram opravičiti. Tega sporočila jaz ne razumem. Spoštujem pa ga. Rekel mi je, da je javno mnenje takšno. Vprašal sem ga, če je moj predsednik ali predsednik javnega mnenja.”

Glede sestanka vodilnih pri NK Maribor je podobno samozavestno dodal: “Zbrali so se tisti, ki vodijo klub. Po enajstih letih bi pričakoval, da me povabijo zraven, tako pa sem dobil le klic. S klubom se ne želim kregati, ker sem Viola. Tu sem doživel krasne stvari, predsedniku in upravnemu odboru dam na razpolago svoj mandat. Sprejel bom vsako odločitev. Če bo predsednik rekel, da moram iti, bom šel.”

Zelo pomembno mi je to, da smo enajst let skupaj, a nisem bil poklican na sestanek. A to je bil najboljši predsednik v mojem življenju, sem njegov vojak,” pravi Zahović.