Zarifović: Najbolj pomembno je, da smo v finalu

Prva liga 12. Apr 201811:21 > 11:27
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija si je na sredini povratni tekmi Pokala Slovenije proti Celju kot prva zagotovila finalno vstopnico. Mož odločitve je bil Aris Zarifović.

Ljubljanski branilec je edini gol na povratni tekmi v Celju dosegel v 42. minuti, Olimpija pa se je v finale uvrstila s skupnim rezultatom 3:1. Finale je na sporedu 30. maja, gostijo ga Stožice.

Najbolj pomembno je, da smo v finalu. Vemo, da bomo igrali na domačem stadionu, kjer bo cilj dvig lovorike. Tekma je bila težka, vedeli smo, da nas bo Celje na začetku agresivno pritisnilo. Dobro smo jih umirili in počasi prevzeli pobudo, ob koncu prvega polčasa pa smo zadeli in takoj je bilo lažje. Mogoče bi lahko dosegli še kakšen gol, ampak mislim, da smo tekmo povsem mirno pripeljali do konca,” je po zmagi povedal Aris Zarifović, ki je ob odsotnosti Branka Ilića nosil tudi kapetanski trak.

Zarifović je sredi drugega polčasa zaradi bolečine v mišici zapustil igrišče, a poškodba ni hujša, zato bo lahko že danes treniral s soigralci.

Olimpijo v soboto čaka izredno pomembna tekma, v Stožice namreč prihajajo Domžale, ki so v fantastični formi. Rumeni so ob Olimpiji še edini neporaženi v spomladanskem delu sezone.

Zarifović je v napovedi prihajajočega sosedskega derbija za klubsko spletno stran dejal: “Tudi mi smo v seriji. Pričakujemo pa povsem drugačno tekmo, kot v Celju. Moramo se spočiti, regenerirati, v soboto pa iti na zmago. Čaka nas zelo pomembna tekma. Upam, da bo tekmi še več naših navijačev in da nas bodo podprli tako, kot znajo samo on.