Šestica Maribora za -5

Prva liga 15. Apr 201819:00 > 19:11

Mariborčani so izkoristili psihološko iztrošenost Goričanov, potem ko so slednji izpadli iz pokalnega tekmovanja. Vijoličasti se po 27. krogu s Primorske vračajo z bogato injekcijo samozavesti, saj so "vrtnicam" zabili kar šest golov! To pomeni, da razlika do vodilne Olimpije znaša le še pet točk.

Kar lahko stratega aktualnih državnih prvakov še bolj veseli, je dejstvo, da se je tokrat med strelce vpisalo šest različnih nogometašev.

Zmagovalca je odločilo obdobje na sredini prvega polčasa, ko so v razmaku petih minut zadeli Saša Ivković (25. minuta), Jan Mlakar in Dino Hotić (oba 29. minuta).

Rezultat polčasa je v 38. minuti postavil Luka Zahović.

V drugem polčasu se vijoličasti stroj ni ustavil, prvaki so se še naprej borili za vsak centimeter in izkoriščali anemičnost domačih, kar se je poplačalo v 78. minuti, ko je z glavo natančno meril Blaž Vrhovec. Končni rezultat 0:6 je v 87. minuti – s svojim 134. zadetkom v Prvi ligi – postavil Marcos Tavares.

V 28. krogu Mariborčane čaka tekma v Kidričevem pri Aluminiju, Gorica bo doma gostila Krško.