Olimpija iz Celja z remijem, prednost le še tri točke

Prva liga 22. Apr 201818:43 > 18:55
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so na tekmi 28. kroga Prve lige Telekom Slovenije drugič zapored remizirali. Tekma v Celju se je končala z rezultatom 1:1, prednost pred Mariborom pa tako znaša le še tri točke.

Celjani so tekmo začeli podobno kot prvi pokalni obračun. Prvo priložnost so zapravili v 5. minuti, ko darila Olimpijinega vratarja Aljaža Ivačiča ni znal izkoristiti Jucie Lupeta. Gostje so prvo priložnost imeli pet minut zatem, ko je z roba kazenskega prostora sprožil Ricardo Alves, a bil nenatančen. V 16. minuti pa so gostitelji prišli do vodstva. Akcija je stekla s prostega strela, naivnost gostujoče obrambe pa je izkoristil Rudi Požeg Vancaš, ki je zaključil s silovitim strelom pod prečko. Celjani so imeli do konca polčasa še nekaj priložnosti, a so bili v zaključkih premalo zbrani, enkrat pa jim je veselje preprečila tudi vratnica.

V nadaljevanju so Ljubljančani pričakovano pritisnili in izenačili po dobri uri igre. Rok Kronaveter je z desne podal pred vrata, kjer je na prvi vratnici skok dobil Filip Uremović in zadel za 1:1. Varovanci Igorja Bišćana so do konca tekme iskali zmagoviti zadetek, a do njega niso prišli. Še najbolj vroče je bilo v prvi minuti sodnikovega dodatka, ko je nevaren strel Leona Benka zaustavil Metod Jurhar.

Oglejte si rezultate in lestvico Prve lige Telekom Slovenije.