Olimpija z zmago proti Aluminiju nazaj na vrh

Prva liga 3. Maj 201819:50 > 19:54
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so na zadnji tekmi 30. kroga Prve lige Telekom Slovenije z 2:0 ugnali Aluminij in zadržali točko prednosti pred Mariborom.

Ljubljančani so v Kidričevem hitro prevzeli pobudo in hitro nanizali nekaj priložnosti. Prvo so zapravili že v tretji minuti, ko je po podaji iz iz kota nenatančno meril Davidson. Naslednji je zapretil Ricardo Alves, ki je le pet minut kasneje zapretil s prostega strela, a se je domači vratar izkazal z obrambo. Do konca rednega dela prvega polčasa so zmaji še kar nekajkrat zapretili, do vodstva pa prišli v dodatku dolgega sodnikovega podaljška. V 48. minuti je zadel prvi strelec Olimpije Alves, ki je dosegel svoj deseti gol v sezoni.

Gostje so tudi v drugem delu prevladovali, prvič pa zapretili v 52. minuti, ko je za nekaj centimetrov zgrešil Dino Štiglec. V 57. minuti je domače razjezil glavni sodnik Nejc Kajtazovič, ki ni pokazal na belo točko, saj je ocenil, da je nogometaš Olimpije Tomislav Tomić domačega nogometaša Ibrahima Mensaha ustavil zunaj meja kazenskega prostora. Po zapravljenem prostem strelu gostiteljev, so Ljubljančani krenili v protinapad, ki ga je fantastično zaključih Issah Abass. Gostje bi lahko v 62. minuti še povišali svojo prednost, a je strel Miškića zaustavil Janžekovič. Do konca tekme se rezultat ni spremenil, Olimpija pa se je razveselila pomembne zmage po treh remijih in se vrnila na vrh lestvice PLTS.