Telegraf: Partizan želi Milaniča, rezervna opcija Kek

Prva liga 5. Maj 201816:45 > 16:59
Darko Milanič ni več trener Slovana iz Bratislave. Foto: Getty Images

Srbski časnik Telegraf je postregel z novico, da je Partizan že prečrtal aktualnega trenerja Miroslava Đukića, zamenjavo zanj pa črno-beli iščejo v Sloveniji. Prva želja je Darko Milanič, rezervna opcija pa Matjaž Kek.

Pri Partizanu so se kot kaže že pred koncem sezone odločili, da ne bodo nadaljevali zgodbe s trenutnim trenerjem Miroslavom Džukićem, ki je z ekipo uspešno igral v evropski ligi, v domačem državnem prvenstvu pa že zdavnaj izgubil bitko za naslov prvaka.

Časnik Telegraf poroča, da Džukić zagotovo ne bo več trener zdaj že nekdanjega srbskega prvaka, vodstvo kluba pa naj bi že sestavilo seznam želja, na vrhu le-tega pa sta slovenska trenerja.

Prva želja črno-belih je trenutni trener Maribora Darko Milanič, ki je svojo člansko kariero začel prav pri Partizanu in je pri beograjskemu velikanu dobro zapisan.

Druga možnost za Partizan naj bi bil Matjaž Kek, ki je z Rijeko lani osvojil hrvaško državno prvenstvo, z njo pa igral tudi v evropskih tekmovanjih. Mariborčan je bil v preteklih letih tudi želja Crvene zvezde, a do dogovora takrat ni prišlo. Pri Rijeki so se na govorice hitro odzvali, lastnik kluba Damir Mišković pa je za Telegraf odločno zavrnil to možnost.

Gospod Kek ima veljavno pogodbo, tudi v prihodnjih letih bo delal pri nas. Rijeka ni klub, ki hitro menja trenerje. Enostavno, vsi smo se vklopili. Matjažu je všeč na Reki, nam odgovarja in verjamem, da bo ostal pri nas,” je povedal Mišković.