Olimpija gosti Triglav, Gorica razbila Domžale

Prva liga 6. Maj 201812:37 > 12:45
NK Olimpija Ljubljana

31. krog Prve lige Telekom Slovenije se bo zaključil z nedeljskimi obračuni. Na prvem so Goričani s 4:1 presenetili Domžale, ki izgubljajo stik z vrhom. Olimpija bo ob 16.50 gostila Triglav in iskala vrnitev na vrh.

Oslabljeni Domžalčani, ki so igrali brez Dobrovoljca, Ibričića, Milića in Kirma, so v Novi Gorici razočarali. Gostje so imeli v prvem polčasu pobudo, a niso uspeli zadeti. Gorici je to uspelo v 35. minuti, ko se je med strelce vpisal Jaka Klemenc. Domačini so drugi polčas začeli sanjsko in po vsega treh minutah podvojili prednost. Kolenc je podal v kazenski pristor, kjer se je najbolje znašel Osuji, ki je žogo poslal do Dejana Žigona, ki je rutinirano zadel.

Že v naslednjem napadu so gostitelji znova zadeli. Tokrat je napako v zvezni vrsti Domžal napravil Melnjak, mrežo pa je po protinapadu zatresel Gulič. V sodnikovem dodatku so Domžalčani prišli do častnega zadetka, izkazal se je Shamar Nicholson. Do konca so Goričani še enkrat ugnali nasprotnega vratarja, za končnih 4:1 je poskrbel rezervist Semir Smajlagić.

Po sobotnih tekmah je na vrhu znova Maribor, ki je v Ljudskem vrtu zanesljivo ugnal Ankaran (5:1) in prišel do sedme zaporedne zmage.

Olimpija je v četrtek prekinila manjšo rezultatsko krizo in prišla do pomembne zmage proti Aluminiju. Ljubljančani bodo proti zadnjeuvrščenemu Triglavu, ki se krčevito bori pred neposrednim izpadom, iskali drugo zaporedno zmago, ki bi jih znova preselila na vrh lestvice. Kranjčani so v zadnjem krogu prišli do prve spomladanske zmage, doma so bili boljši od Krškega.

Naslednji krog bi lahko še dodatno premešal karte v boju za naslov. Maribor namreč odhaja na gostovanje k Domžalčanom, Olimpija pa bo gostovala pri vselej motivirani zasedbe Marjana Pušnika, velenjskem Rudarju.