Maribor uspešno opravil generalko za derbi

Prva liga 12. Maj 201819:30 > 19:32
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so po trdem boju v Krškem do zmage z 2:1 prišli šele v zadnjih minutah. Olimpija se bo v nedeljo v Stožicah pomerila z Ankaranom.

Na stadionu Matije Gubca je v 81. minuti s prostega strela s 25 metrov prvi zadel Amir Dervišević. Mariborčane je do tedaj v obup spravljal domači vratar Marko Zalokar, ki je zbral kar nekaj lepih obramb. V 88. minuti je po protinapadu ter akciji Martina Kramariča in Marcosa Tavaresa iz bližine žogo čez golovo črto preusmeril Luka Zahović. Končni izid je v 93. minuti postavil Josip Balić.

Prihodnjo soboto bosta vodilni ekipi v medsebojnem obračunu bržkone določili, kdo bo državni prvak. Obeta se pravi nogometni praznik. V Ljudskem vrtu je na blagajnah že izobešen napis: razprodano! Vstopnice za spektakel, ki se bo začel ob 20.30, so pošle že osem dni pred tekmo.

Če v nedeljo v Stožicah ne bo presenečenja, bo Olimpija derbi začela s točko prednosti pred Mariborom.