Olimpija bo derbi pričakala na drugem mestu

Prva liga 13. Maj 201818:42 > 18:50
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije v Stožicah niso zatresli mreže Ankarana (0:0) in po drugem zaporednem remiju tri kroge pred koncem Prve lige Telekom Slovenije vodilni položaj prepuščajo Mariboru.

Olimpija je sicer bila podjetnejši nasprotnik, a v napadu znova delovala povsem nebogljeno. Gostitelji so v prvem polčasu sprožili devetkrat, le dvakrat pa je žoga zletela v okvir gola.

V drugem polčasu so imeli zmaji občutno terensko premoč, a so bili zelo blizu zadetka tudi nogometaši Ankarana. V 68. minuti je Vedran Gerc z diagonalnim strelom stresel vratnico.

V končnici so domači napadli še bolj odločno, sodnik Dragoslav Perić pa je ob koncu rednega dela poskrbel za veliko razburjenja s strani gostov. Ob prerivanju Timoteja Mateja in Filipa Uremoviča je pokazal na belo točko, počasni posnetek pa je razkril, da je storil veliko napako. Žogo je v roke vzel Ricardo Alves, a je njegov poskus zaustavil Primož Bužan. Domači so imeli do konca tekme še eno sijajno priložnost, a je Uremović iz neposredne bližine zgrešil nemogoče.

Maribor je na sobotni tekmi z 2:1 zmagal v Krškem, kar pomeni, da bo večni derbi pričakal na vrhu. Vijoličasti so vodstvo prevzeli prvič po uvodnem spomladanskem krogu.

V nedeljo sta na sporedu še obračuna Aluminij – Domžale in Celje – Rudar, 33. krog pa se bo zaključil s ponedeljkovo tekmo med Gorico in Triglavom.