Milanič: V soboto na "puno"

Prva liga 13. Maj 201821:47 > 21:53
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so z zmago v Krškem (1:2) in po spodrsljaju Olimpije proti Ankaranu (0:0) prevzeli vodstvo na lestvici PLTS. Darko Milanič je prepričan, da bodo njegovi varovanci na prihajajočem večnem derbiju "leteli".

V zadnjem obdobju smo boljše reševali zadeve, o tem ni dvoma. Prvi polčas je bil tokrat res slab z naše strani, nasprotnik nas je dobro oviral. Pritisnili so naša centralna vezista, blokirali bočna branilca in si fantje dolgo niso našli prostora, da bi pripeljali žogo do želenih zaključkov. Nismo bili pravi, zamujali pri nekaterih situacijah, potem pa smo se v 2. polčasu boljše odzvali, dvakrat zadeli in zmagali,” je tekmo proti Krškemu za klubsko spletno stran opisal Darko Milanič.

Vijoličasti so se v Krškem dolgo mučili, v lovu na zmago pa znova poskusili tudi s štirimi napadalci. Tveganje se je obrestovalo, saj se je Maribor na koncu veselil prigarane zmage. Pot do uspeha je tlakoval Amir Dervišević, ki je v 81. minuti poskrbel za trenutek tekme in zabil krasen evrogol.

Milanič je za svojega varovanca našel kar nekaj pohvalnih besed: “Igra dobro, ima samozavest, zabil je vrhunski gol. Glede na to, kakšne predstave prikazuje, si ga je zaslužil. V zadnjem času več vadimo prekinitve, ne samo Dervišević, tudi ostali fantje in po videnem na treningih sem prepričan, da bo še več podobnih golov.

Zdaj je na vrsti odločilni derbi, ki ga slovenska nogometna javnost že nestrpno pričakuje. Ljudski vrt je že več kot teden pred tekmo razprodan, vzdušje pa bo spodrsljaju Olimpije zagotovo še boljše.

Opazno je bilo, da smo bili nekoliko slabši pri izvedbi, ‘težji’ na igrišču. Po tem napornem ritmu bodo igralci dobili dodaten dan počitka, potem pa se zberemo in lotimo temeljitih priprav. Vedno smo ponavljali, gremo tekmo po tekmo, zdaj smo tam, da lahko govorimo o derbiju. Na razprodanem stadionu moramo leteti. Hočemo odigrati dobro in zmagati, na kvaliteten način. Ni dvoma, da bomo imeli ekstremno dobro podporo. Signal, da ni več vstopnic, je jasen, prav tako kot naša naloga. V soboto na puno,” pred tekmo sezone dodaja Milanič.