Poplatnik z dvema goloma poskrbel za zmago Triglava

Prva liga 14. Maj 201820:02 > 20:09
NK Triglav

33. krog Prve lige Telekom Slovenije se je zaključil s ponedeljkovim obračunom med Gorico in Triglavom. Gorenjci so slavili z 2:0.

Triglav se je z zmago v Novi Gorici dvignil z dna lestvice in Ankaranu znova pobegnil za dve točki. Oba zadetka je dosegel Matej Poplatnik, ki se je na vrhu lestvice strelcev izenačil s kapetanom Maribora Marcosom Tavaresom. Nogometaša sta v tej sezoni zabila po 16 golov.

Za Kranjčane je to šesta zmaga v sezoni, Novogoričani pa so zapravili priložnost, da se na lestvici izenačija s petouvrščenim Celjem.

V prvem delu so bili gostje veliko boljši nasprotnik, a mreže Grege Sorčana niso zatresli. V nadaljevanju so prvi zapretili Goričani, v 59. minuti pa je po kotu prvič udaril Poplatnik. Sijajni strelec Triglava je za potezo tekme poskrbel v 79. minuti, ko je izvrstno izvedel prosti strel z 20 metrov in žovo zavrtinčil prek živega zidu ter zadel v levi zgornji kot novogoriških vrat.

Preostale tekme so bile na sporedu v soboto in nedeljo, Maribor pa je prvič po prvem krogu spomladanskega dela prevzel vodstvo. V soboto je na vrsti večni derbi, ki bi lahko bil odločilen v boju za prvaka.