Celcer z bele točke poskrbel za goriško zmago

Prva liga 18. Maj 201820:19 > 20:28
ND Gorica

Nogometaši Gorice so dobili uvodno tekmo 34. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Primorci so z 1:0 ugnali Rudar iz Velenja.

Novogoričani so se z zmago točkovno izenačili s petouvrščenim Celjem in za četrtim Rudarjem zaostajajo za vsega tri točke. Gostitelji so bili v prvem polčasu sicer konkretnejši, a bili ob priložnostih nenatančni. Gorica je prvič zapretila v 11. minuti, ko je poizkusil Andrija Filipović, povedla pa v 36., ko je Uroš Celcer uspešno izvedel enajstmetrovko.

V drugem delu je Filipović mrežo Rudarja zatresel iz prepovedanega položaja, na drugi strani pa je zapretil Klemen Bolha, ki pa žoge z glavo ni najbolje zadel. Velenjčani so v nadaljevanju pritisnili, v 55. minuti pa po padcu Edina Šehića ob strelu zahtevali enajstmetrovko, a se sodnik zanjo ni odločil. Rudar je do konca tekme dvakrat stresel okvir vrat, v 71. minuti je to storil Dominik Radić, v 80. pa še Šehić.

Velenjčani so si s porazom zapletli boj za četrto mesto, a imajo vse stvari še vedno v svojih rokah. Varovanci Marijana Pušnika v sredo gostujejo v Kidričevem, v zadnjem korgu pa se bodo srečali s Triglavom. Gorica se bo v sredo pomerila z Ankaranom, v zadnjem kogu pa gostuje v Ljudskem vrtu.

Osrednja tekma 34. kroga je sobotni večni derbi med Mariborom in Olimpijo, ki ga ob 20.30 gosti razprodani Ljudski Vrt.