Razprodani Ljudski vrt strtih src, Olimpija slavila

Prva liga 19. Maj 20188:54 > 9:09
Ekipa24.si

Največja tekma v slovenskem državnem prvenstvu, večni derbi med Mariborom in Olimpijo v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije, je upravičil svoj sloves in nogometaše iz Ljubljane postavil v odličen položaj v boju za osvojitev naslova prvaka.

Zadnji letošnji derbi je v dvoboju za naslov državnega prvaka je bil zagotovo najpomembnejša tekma v sezoni. Mariborčani so v razprodanem Ljudskem vrtu pripravili pravi spektakel, izdatno podporo so imeli tudi gostje.

Vijoličasti so po spodrsljaju Olimpije v 33. krogu PLTS (remi z Ankaranom) prevzeli vodstvo in tekmo leta pričakali na vrhu razpredelnice. Dodatno prednost jim je zagotavljal boljši izkupiček na medsebojnih tekmah z večnim tekmecem (zmaga in dva remija), zato so lahko v tekmo sezone vstopili nekoliko bolj sproščeno kot gostje.

Statistika ligaških derbijev je še vedno povsem na strani Maribora. Na 36 dvobojih so Štajerci klonili le štirikrat, Ljubljančani pa so z 18 gostovanj v Ljudskem vrtu odnesli zgolj zmago v sezoni 2015/2016.

Gostje iz Ljubljane so že v tretji minuti šokirali Ljudski vrt in po zadetku Daria Čanađije povedli z 1:0. Mariborčani so se hitro odzvali in kot je bilo pričakovati, so varovnaci Darka Milaniča začeli nadzorovati obračun, ki ga je hitro, že v 12. minuti izenačil Luka Zahovič. Ekipi sta na poklčas odšli z 1:1.

V drugem polčasu je Mariboru uspel preobrat in Maribor je v 52. minuti, strelec je bil zopet Zahovič, poskrbel za evforijo na tribunah. Sledila je 75. minuta in nov hladen tuš za domače navijače po dosojeni 11-metrovki, ki jo je v izenačenje pretopil Rok Kronaveter. A to še ni bilo vse: kot se za tekmo leta spodobi, se je moralo zgoditi nekaj neverjetnega. V 90. minuti je končni rezultat neverjetnega derbija, ki je zadovoljil tudi vse objektivne ljubitelje nogometa, postavil Andres Vombergar.