Issah je provociral zaradi rasističnih opazk

Prva liga 21. Maj 201816:56 > 16:58
NK Olimpija/SPS

Napadalec ljubljanske Olimpije Abass Issah se je opravičil za obnašanje v Ljudskem vrtu, ki ga je spodbudilo rasistično žaljenje s strani mariborskih navijačev.

Vodstvo NK Olimpija je od nogometaša Abassa Issaha zahtevalo javno opravičilo zaradi neprimernega vedenja po sobotni tekmi v Mariboru, ki je bilo namenjeno navijačem NK Maribor.

“Ne glede na to, da so se med navijanjem domačih navijačev slišala tudi skrajno neprimerna rasistična sporočila na Issahov račun, ki se jih je naposlušal predvsem po zadnjem sodniškem žvižgu, ni izgovora za neprimerno obnašanje športnika v zeleno-belem dresu. Zato je vodstvo kluba uvedlo tudi disciplinski postopek zoper nogometaša,” so zapisali na spletni strani Olimpije.

Issah se je za obnašanje opravičil: “Storil sem napako in mi je iskreno žal. Opravičujem se navijačem, soigralcem, vodstvu kluba in celotni slovenski športni javnosti. Pripravljen sem prevzeti odgovornost za svoja ravnanja. Upam, da to ne bo imelo škodljivih posledic za klub.”