"Olimpija sama sebi sovražnik, Maribor skriva vojne"

Prva liga 22. Maj 201815:07 > 15:28
NK Olimpija Ljubljana

Po neverjetnem večnem derbiju bomo prvaka letošnjega nogometnega prvenstva dobili morda že v sredo. Olimpija za naslov potrebuje zmago in vsaj remi Maribora. Športni komentator Tine Zupan je globoko vpet v dogajanje v slovenskem nogometu in se sprašuje ali je Olimpija sama sebi največja nasprotnica?

NK Olimpija Ljubljana

Največja tekma v slovenskem državnem prvenstvu, večni derbi med Mariborom in Olimpijo v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije minuli konec tedna, je upravičil svoj sloves in nogometaše iz Ljubljane postavil v odličen položaj v boju za osvojitev naslova prvaka. Ljubljančani so v letošnji sezoni kazali odlično formo in več mesecev preživeli brez poraza, kar čudi novinarja Tineta Zupana, ki dobro pozna ustroj Olimpije in slovenski nogomet: “Noro je, da neko moštvo pet mesecev ni izgubilo tekme, pa dva kroga pred koncem še ni državni prvak. Ampak Olimpija je ob vsej svoji nepremagljivosti v tem obdobju kazala tudi precej pomanjkljivosti. Če je v določenem trenutku marca kazala rušilno formo, pa je ekipa nekako izgubila svojo napadalno rdečo nit po remiju z Mariborom na zadnjem ljubljanskem derbiju. Olimpija je imela dobljeno tekmo, po poznem izenačenju in remiju pa se je prvenstvo začelo obračati v smer Maribora.”

Večni derbiji so zelo pogosto odločali o naslovu prvaka med pravima nogometnima institucijama pri nas, zato je bilo logično, da mora odločati tudi tisti minuli konec tedna.

Do derbija je Olimpija sopihala in se z igro mučila, Maribor pa je bil lahkoten in napadalen. Ampak verjetno je lahko ta zadnji derbi spet znanilec preobrata v prvenstvu, kot je bil zadnji ljubljanski, ko se je Maribor brez igre rešil tik pred koncem in potem v prvenstvu vstal od mrtvih,” pravi Zupan.

Kaj pa konec sezone? Obe ekipi čakata še dve tekmi in vsaj en neugoden nasprotnik. Olimpijo najprej čaka Krško, Maribor odhaja v goste k Celju.

Olimpija je zaradi bojev znotraj kluba in ustvarjanja napačne javne slike in atmosfere konstantno sama sebi največji nasprotnik. Maribor je vsaj do pred kratkim svoje notranje vojne boje skrival. Kaj vse je eskaliralo po tokratnem porazu lahko samo ugibamo, je pa res, da ima Olimpija vse v svojih rokah, ampak zaradi zadnje tekme v Domžalah je končna odločitev vse prej kot samoumevna. Kljub temu mislim, da bo dobra energija med navijači in ekipo, torej kaotičnemu vodenju kluba navkljub, Olimpijo kot prvo popeljala čez ciljno črto,” še dodaja Zupan, ki je torej mnenja, da bodo zeleno-beli po sezoni suše spet osvojili naslov.