Večna tekmeca zanesljiva, odločil bo zadnji krog

Prva liga 23. Maj 201817:55 > 18:00
NK Olimpija/SPS

V predzadnjem krogu Prve lige Telekom Slovenije je vodilna Olimpija v Stožicah z 2:0 premagala Krško, Mariborčani pa so v Celju slavili s kar 4:0. Odločitev o naslovu bo padla v nedeljo.

Razlika med vodilnima ekipama PLTS ostaja dve točki, odločitev o prvaku pa bo padla v zadnjem krogu, ko bo Olimpija gostovala v Domžalah, Maribor pa bo v Ljudskem vrtu gostil Gorico.

Zmaji so doma brez večjih težav z 2:0 ugnali Krško, vijoličasti pa so v Celju zmagali s 4:0. Na preostalih obračunih so Domžale s 4:0 ugnale Triglav, Gorica je ob slovesu Mirana Burgića s 4:1 premagala Ankaran, Rudar pa je s 3:1 ugnal Aluminij.

Olimpija je tekmo začela silovito in si hitro priigrala prvo priložnost. Rok Kronaveter je že v 6. minuti ogrel dlani vratarja Žige Freliha, v 12. minuti pa poskrbel za vodstvo Ljubljančanov. Krčani so storili veliko napako v obrambo, Mariborčan v dresu Olimpije pa je vse skupaj kaznoval za vodilni zadetek.

Tudi naslednje minute so prinesle podjetnejšo igro Olimpije, ogromno priložnosti pa je zapravil Leon Benko, po dobre pol ure igre pa je žogo čez prazen gol poslal še Ricardo Alves. Domači so v prvem polčasu zadnjič zapretili preko Kronavetra, ki ga je zaustavil Frelih. Po polčasu je Olimpija v strelih vodila s kar 14:1.

Gostje so v drugem polčasu zaigrali bolje, a niso uspeli ugnati Aljaža Ivačiča, ki je bil vselej zanesljiv. Končni rezultat je v 66. minuti postavil Kronaveter, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko po prekšrku nad Savićem.

NK Maribor/Drago Wernig

Zahović reprezentančni vpoklic proslavil s hat-trickom

Svojo predzadnjo tekmo v letošnji sezoni so silovito začeli tudi MAriborčani, ki so prvič zapretili v 17. minuti, ko sta bila nevarna Luka Zahović in Marcos Tavares. Mreža se je zatresla po pol ure igre, ko je prosti strel izvedel Amir Dervišević, njegovo podajo pa je na oddaljenejši vratnici izkoristil Saša Ivković. Le pet minut zatem je vodstvo podvojil Zahović, ki je po kratki podaji Vršiča sijajno ugnal Metoda Jurharja.

V drugem polčasu Je Zahović nadaljeval s strelskim šovom. Drugič se je med strelce vpisal po uri igre, hat-trick pa sklenil v 69. minuti, ko mu je podal rezervist Dino Hotić.