Olimpija se je za dvojno krono poigrala z Aluminijem

Prva liga 30. Maj 201821:56 > 22:04
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so na sanjski način zaključili sezono 2017/18. Naslovu v PLTS so dodali še zmago v finalu Pokala Slovenije, kjer so s 6:1 ugnali nemočen Aluminij.

Ljubljančani so bili pred tekmo v vlogi izrazitih favoritov, saj so dobili vse štiri medsebojne tekme v prvenstvu. Kidričani so prvi nevarno sprožili proti golu, Olimpija pa je nato povsem zagospodarila na zelenici. Matija Kovačić je bil dvakrat na preizkušnji po poskusih Roka Kronavetra, prvič pa žogo iz svoje mreže pobral v 18. minuti, ko je podajo Ricarda Alvesa izkoristil Leon Benko.

Na 2:0 je po dobre pol ure povišal Kronaveter, prevlada zeleno-belih pa se je nadaljevala do odmora, a se rezultat ni spremenil. O premoči Olimpije v prvem polčasu priča tudi podatek v strelih na gol, ki je bil močno na strani Ljubljančanov (12:2).

V drugem delu so nogometaši Aluminija najprej poskrbeli za znižanje zaostanka. V peti minu nadaljevanja je zadel Francesco Tahiraj in poskrbel, da so Kidričani zavladali na zelenici. Rdeče-beli so nenehno pritiskali na vrata Aljaža Ivačiča, a izenačiti niso uspeli. Nalet je v 58. minuti presekal še drugi zadetek Benka, Aluminij pa se po tem zadetku ni več pobral.

Na tri zadetke prednosti je povišal Alves, v 81. minuti pa je v Stožicah po zadetku Brkića odjeknila petarda. Tri minute zatem je zadel še Abass, ki je postavil končni rezultat in rajanje v Stožicah se je lahko začelo.