Po obstanku Triglava, odslej novi trener Dejan Dončič

Prva liga 8. Jun 201816:48 > 16:56
NK Triglav

Po uspešno zaključeni prvoligaški sezoni se dosedanji glavni trener članske ekipe Siniša Brkič znova popolnoma posveča delu športnega direktorja kluba, kar pomeni, da je vodstvo poskrbelo za novega vodjo stroke v članskem moštvu. To je postal Dejan Dončič.

“Vesel sem priložnosti, gre za velik napredek v moji karieri. Ta korak predstavlja nadaljevanje mojega dosedanjega dela z mladimi igralci na najvišji ravni slovenskega klubskega nogometa. Kader sem si zelo dobro ogledal, vse igralce izjemno dobro poznam, večino še iz časov, ko so ali pa še igrajo za mlajše selekcije slovenske reprezentance. Gre za zelo mlado, talentirano, karakterno ekipo, ki ima veliko pozitivne energije, kar so pokazali tudi v zadnji polovici prvenstva in na obeh kvalifikacijskih tekmah. Zagotovo je primarni cilj postati stabilen prvoligaš. Vsekakor nameravam kar najbolj vključevati mlade talentirane igralce iz vrst mladinske šole. Moja vizija je, da bo ekipa igrala hitro, agresivno in odgovorno,” je ob podpisu pogodbe dejal 45-letni nekdanji nogometaš Dejan Dončič, ki se že vrsto let ukvarja s trenerskim delom.

“Dejana smo spremljali že dolgo, bili smo v rednih stikih. Gre za vrhunskega trenerja, ki je pustil ogromen pečat v prejšnjem klubu. Znan je po delu z mladimi, NK Triglav Kranj pa ima veliko bazo nogometašev rojenih med letoma 1995 in 2000. Dejanovi rezultati govorijo zase, ob tem je bil tudi pomočnik v prvoligaškem nogometu, zato mu izkušenj ne manjka. To je lepa priložnost, da nadgradimo dolgoročno vizijo kluba. Ekipa je pokazala kakovost, ta trend želimo nadaljevati in prepričan sem, da bomo zgodbo še naprej peljali na najboljši način,” pa je ob ustoličenju novega trenerja dejal športni direktor Siniša Brkič. in seveda hkrati sedaj že nekdanji trener Triglava.

Kranjčani so v sezoni, ki se je ravno končala začeli s Tončijem Žlogarjem na mestu trenerja, ker ta ni zadovoljil apetitov vodstva kluba je Brkič v klubu upravljal dvojno vlogo in svoji ekipi v sredo zagotovil tudi obstanek med slovensko elito na obračunu z Dravo.