Mura predstavila tri novince

Prva liga 18. Jun 20189:32 > 9:46
fotolens.si

V taboru Mure so pred pričetkom priprav na novo sezono predstaviti tri novince.

Kot prvi se v vrste Mure vrača Tomi Horvat, ki je v črno-belem dresu uspešno nastopal že v selekciji U15. Iz takratne Mure 05 se je preselili v Maribor, kjer je uspešno igral v kadetski in mladinski ekipi. Postal je tudi standardni član mlajših reprezentančnih selekcij. Skupno je v dresu z državnim grbom zbral že 41 nastopov in dosegel štiri zadetke. Napadalni vezist se bo v dresu Mure poskušal dokazati še v članskem nogometu. Z Muro je sklenil pogodbo do 30. maja 2021.

Drugi novinec je osrednji branilec Špiro Peričić, ki je v pretekli sezoni nastopal v dresu hrvaškega prvoligaška HNK Cibalia Vinkovci. Dalmatinec je v preteklosti igral še za domači Hajduk, Slaven Belupo, Dugopolje, Solin in Primorac 1929. Špiro se najbolje znajde na mestu osrednjega branilca, lahko pa igra še kot defenzivni vezist. Z Muro je sklenil enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja še za eno leto.

Tretje novo ime v vrstah črno-belih je Klemen Šturm, ki se k Muri seli iz Krškega, za katerega je v zadnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral 31 tekem. Klemen se najbolje znajde na položaju levega bočnega branilca.

V zadnjih dneh je prišlo tudi do dveh odhodov. Vrste Mure zapuščata Zvonimir Žiger in Arpad Vaš.