Maribor na pripravah kaže odlično formo

Prva liga 24. Jun 201810:01 > 10:02
NK Maribor/Drago Wernig

Maribor je na četrti pripravljalni tekmi v Gornji Radgoni s 3:0 premagal ruski Ural.

Nogometaši Maribora so v Gornji Radgoni odigrali že četrto pripravljalno tekmo ter vnovič pustili zelo dober vtis. Po zmagah proti Šmartnemu in Kukesiju ter remiju proti Vardarju so varovanci Darka Milaniča visoko s 3:0premagali ruski Ural, ki je v minuli sezoni v ruskem prvenstvu zasedel dvanajsto mesto.

Maribor je po začetnem pritisku zasluženo povedel v 35. minuti, ko je po predložku MitjeVilerja z leve strani v polno zadel zimzeleni Marcos Tavares. Po polčasu je Milanič zamenjal kar osem igralcev, rezervisti pa so izkoristili priložnost in še dvakrat zatresli rusko mrežo. V 74. minuti je po podaji Jana Mlakarja mojstrsko zadel Dare Vršič, ki je zadel desni zgornji kot, končno izid pa je sedem minut kasneje postavil Valon Ahmedi, ki je po še drugi asistenci Mlakarja postavil končni izid tekme.

MARIBOR: Handanović, Milec, Ivković, Šuler, Viler, Pihler, Dervišević, Bajde, Kramarič, Tavares, Zahović. Drugi polčas: Obradović, Milec (61′ Štor), Rajčević, Šuler (61′ Uskoković), Viler (61′ Kolmanič), Vrhovec, Ahmedi, Hotić, Vršič, Mešanović, Mlakar. Trener: Darko Milanič.