Ko pride Evropa, bomo v najboljšem možnem stanju

Prva liga 29. Jun 201812:33 > 12:38
NK Maribor/Drago Wernig

Še pred koncem svetovnega prvenstva v Rusiji, bodo nogometaši Maribora začeli z novo sezono. Amir Dervišević in Blaž Vrhovec zagotavljata, da bodo vijoličasti obračun proti Partizaniju pričakali ustrezno pripravljeni.

Getty Images

Vsi že komaj čakamo, da se bo po dobrih pripravah začelo zares, a je do dvoboja s Partizanijem še nekaj časa. Trenutno je najbolj pomembno, da imamo fantastično ozračje v slačilnici, da smo v pravem delovnem ritmu in dobro delujemo na igrišču v dosedanjih dvobojih. Ko pride dan za evropski začetek, bomo v najboljšem možnem stanju,” je prepričan Amir Dervišević, v drugem delu lanske sezone eden od najboljših posameznikov v četi Darka Milaniča.

Blaž Vrhovec opozarja na nevarnosti “specifičnega” gostovanja v Tirani, kjer si bodo vijoličasti poskušali priigrati čim boljše izhodiče pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu, ki si jo 19. 7. v živo oglejte na Sportklubu. “Da bi že opravili analizo nasprotnika, je še prezgodaj, se pa seveda že počasi pripravljamo na to, kar nas čaka. Vemo, da bosta obe kvalifikacijski tekmi zelo zahtevni, čeprav smo v vlogi favorita. V Tirani nas čaka specifično gostovanje in moramo biti takoj na dovolj visokem nivoju. Zato je vsak dan priprav pomemben in ga oddelamo s polno zavzetostjo,” se zaveda Vrhovec.

Mariborčani so priprave na novo sezono začeli v praktično nespremenjeni zasedbi. “To je vedno dobrodošlo, tudi trenažnega procesa smo že vajeni. Zaenkrat poteka vse res po najlepšem scenariju. Le da ostanemo zdravi do začetka sezone, potem bo šla naša zgodba v pravo smer. Tudi zadnji testi so pokazali, da smo na dobri poti. Rezultati so vedno pomembni in veliko pomeni, da že zdaj na pripravljalnih tekmah zmanjšujemo število dobljenih golov. To je recept, kako do novih uspehov v Evropi, kar je že bila naša značilnost,” je dejal Vrhovec in dodal, da na treningu ni časa za počitek: “Brez konkurence ne gre. Ko si vedno pod pritiskom, hitreje napreduješ. Ob tem ni prisotnega morebitnega polovičarstva pri izpolnjevanju nalog niti na treningih in to se odraža tudi na tekmah. To pomaga vsem igralcem in na koncu klubu, kar je tudi najpomembnejše.”

Dervišević je letošnje priprave začel v povsem drugačni vlogi, kot pred letom dni. Treningom se je pridružil kot novopečeni reprezentant in eden od najbolj “vročih” igralcev v zasebi primorskega strokovnjaka. “Res je. Ko smo bili prejšnji teden v Moravskih Toplicah, sem se spomnil lanskega poletja. Kako sem se počutil, ko sem bil v zaostanku za soigralci. Fantje so igrali tekme, jaz pa le treniral… Rekel sem si, naj se nekaj takšnega ne ponovi več. Vsaka izkušnja nekaj prinese. Če izvlečeš najboljša spoznanja iz manj prijetne situacije, je lahko poučna. Pridružil sem se nekaj dni pozneje zaradi reprezentančne akcije, z novim motivom. Hitro smo vsi ujeli ritem in gremo dobro skozi to obdobje. Pred nami so še zadnje 3 tekme, zdaj smo že pri povečevanju minutaže in do gostovanja v Tirani bo vse kot mora biti,” je v pogovoru za uradno spletno stran Maribora še dodal Ljubljančan.