URADNO: Mulahusejnović okrepil mariborski napad

Prva liga 29. Jun 201816:54 > 17:01
NK Maribor/Twitter

Maribor je pripeljal prvo poletno okrepitev. V štajersko prestolnico se seli mladi reprezentant Bosne in Hercegovine Nardin Mulahusejnović.

Bosanski mediji so o prestopu poročali že pred dnevi, zdaj pa so ga potrdili tudi pri Mariboru. Nardin Mulahusejnović predstavlja gradnjo vijol’čnega projekta za prihodnost, z vijioličastimi pa je podpisal pogodbo do leta 2022.

20-letnik v Maribor prihaja iz Zrinjskega, v drugem delu pretekle sezone pa je kot posojen nogometaš igral za Gabelo. V prvi bosanski ligi je na 17 tekmah dosegel sedem zadetkov in vpisal eno asistenco.

Mladi reprezentant Bosne in Hercegovine je že ob vstopih v igro, ko je dobil priložnost na obeh lanskih tekmah proti Zrinjskemu, pokazal nadarjenost. Spremljali smo njegov nadaljnji razvoj in se odločili, da ga pripeljemo v Maribor. Nardin ima za seboj odlično polovico sezone pri moštvu iz Gabele in pomeni naš projekt za prihodnost,” je novinca v Ljudskem vrtu predstavil športni direktor Zlatko Zahovič.

Prvi vtisi so odlični in verjamem, da bo tako tudi ostalo. Mešanović in Pirić, ki sta prišla pred menoj iz Mostarja v Maribor, sta mi povedala veliko lepega o klubu. Sam pa se z lanskega gostovanja, takrat v majici Zrinjskega, spomnim odličnega ozračja na stadionu. Vem, kaj me čaka. Odlično, ambiciozno moštvo, izjemna konkurenca v napadu. Moja naloga je, da se ob prizadevnem delu dokazujem in da skušam pridobiti trenerjevo zaupanje ter pomagati ekipi. V prvi polovici prejšnje sezone nisem veliko igral, zato sem v dogovoru s klubom odšel v Gabelo. Redno igranje v spomladanskem delu mi je koristilo, pripeljalo do treh reprezentančnih nastopov v selekciji U-21 in zdaj tudi do prestopa v Maribor. Vesel sem, da sem tukaj. In zelo motiviran za trdo delo,” je ob prihodu v štajersko prestolnico povedal Mulahusejnović.