Milanič: Smo na pravi poti

Prva liga 2. Jul 201813:51 > 13:55
NK Maribor

Darko Milanič in njegovi izbranci imajo nemalo razlogov za dobro voljo, saj so v soboto v Beltincih prišli do nove zmage na prijateljskih obračunih. Vijoličasti so poljskega prvoligaša Cracovio odpravili z visokih 4:0.

Namen je dosežen, z več vidikov. Veseli, da smo bili učinkoviti in si že do prvega zadetka ustvarili kar nekaj priložnosti, ob visokem ritmu ter ustrezni dinamiki igre. Zelo pomembno pa je spoznanje, da smo tudi v trenutku, ko v takšnem ritmu nismo mogli enakomerno nadaljevati, uspeli zadržati nadzor tekme. Ko smo pozneje dvignili hitrost, pa smo spet bili nevarni. Zbranost, moštvenost, agresivnost, veliko teka, gibanja in sodelovanja ostajajo naše prepoznavne značilnosti,” je bil zadovoljen Darko Milanič, ki je tokrat menjave opravil v drugi polovici 2. polčasa, Mitja Viler in Saša Ivković pa sta na igrišču ostala od prve do zadnje minute: “Tudi proti Copenhagnu in Čukaričkemu bomo na podoben način razdelili minute in skupaj bo to potem dovolj za to obdobje. Delamo na tem, da bomo igralno pripravljeni in da bi v celoti zadržali popolno osredotočenost na naše obveznosti. Fantje morajo še naprej skrbeti, da bo tisti del, kjer so oni zelo pomembni, v zasebnem življenju, ostal na najvišjem nivoju. Da dočakamo otvoritev sezone v trenutku, kot smo zdaj.”

Mariborčani so na dosedanjih šestih pripravljalnih obračunih mrežo nasprotnikov zatresli kar 28-krat, sami pa prejeli zgolj štiri zadetke. “Odločili smo se, da nam bodo na teh pripravah tekme središče dogajanja. Ker smo že nekaj časa skupaj in moštvo ni doživelo večjih sprememb, smo skozi tekme želeli priti v formo. Smo na pravi poti, delujemo zelo dobro in fantje so posvečeni temu, kar počnemo. Vsi z enakim ciljem. Malo je poškodb, boj za mesta v enajsterici pa je velik. Tudi fantje, ki pridejo pozneje v igro, se izkažejo s pravim pristopom. To veliko pomeni, saj potrebujemo širok kader, da bomo prestali vse izzive, ki so pred nami. Ko bo treba včasih tudi kaj spreminjati, se prilagoditi nasprotniku ali različnim strategijam posameznih tekem,” je dodal Milanič, ki ga pred začetkom evropske sezone čakati še dve prijateljski preizkušnji.

Maribor evropsko sezono začenja z obračunom proti Partizaniju iz Tirane, povratno srečanje iz Ljudskega vrta si 19. 7. oglejte v živo na SK 1.