Prvi asistent lige Tonči Mujan iz Krškega v Domžale!

Prva liga 5. Jul 201815:12 > 15:18
NZS

Hrvat Tonči Mujan je novi član nogometne zasedbe iz Domžal, so sporočili iz tabora dvakratnih slovenskih prvakov.

Domžalčani so svoje moštvo okrepili s prvim podajalcem minule sezone. Ob Kamniško Bistrico se je preselil Tonći Mujan, zdaj že nekdanji nogometaš Krškega pa je z dvakratnim državnim prvakom sklenil triletni dogovor.

“Zelo sem vesel, da bom v prihodnje branil barve tako odlično organiziranega kluba, ki slovi po izjemno dobrem in sistematičnem delu. Prav slednje je zame največja motivacija, saj sem prepričan, da lahko v Domžalah še močno napredujem in naredim korak naprej v moji karieri,” je po podpisu pogodbe dejal otrok splitskega Hajduka. Dvaindvajsetletni krilni nogometaš se je v zadnjem letu in pol dokazoval v dresu Krškega, na skupno 45 tekmah pa se je sedemkrat vpisal med strelce, v minuli sezoni pa je bil z 11 asistencami najboljši podajalec lige.

Mujan je imel s Krškim še veljavno pogodbo, domžalski športni direktor Matej Oražem pa je priznal, da so pogajanja o selitvi Hrvata v Domžale trajale dlje časa, kot so si želeli ob Kamniški Bistrici: “Tonči je bil v lanski sezoni eden najboljših posameznikov v Krškem, zato je bil naša prva izbira na položaju krilnega napadalca, kjer nam je primanjkovalo raznolikosti. S svojo hitrostjo in prodornostjo nam to nedvomno prinaša, zato sem vesel, da smo se dogovorili. Pogajanja niso bila najlažja in so trajala dlje, kot bi si želeli. Hoteli smo ga namreč že v zgodnejšem delu priprav, kljub temu pa smo veseli, da nam je prestop uspelo izpeljati še pred prijavo ekipe za evropske kvalifikacije. Ob tem bi se rad zahvalil Nogometnemu klubu Krško, da smo v pogajanjih uspeli najti skupni jezik.”

Mujan je po Nerminu Haljeti že drugi bivši nogometaš Krškega, ki se je to poletje preselil ob Kamniško Bistrico. Haljeta je posavske barve branil v sezoni 2016/17.