Damjan Bohar se iz Maribora seli na Poljsko

Prva liga 10. Jul 201819:36 > 19:44
NK Maribor

Vrste Maribora zapušča Damjan Bohar, ki se je lahko pohvalil z enim daljših stažev v moštvu ter seveda tudi z zadetkom v Ligi prvakov. Sedaj pa zapušča vijoličaste vrste in se seli na Poljsko.

Ljudski vrt zapušča dolgoletni član Damjan Bohar, ki je prispeval velik delež k uspehom od leta 2013. Odigral je 194 tekem ter dosegel 27 golov. Dosegel je tudi dva zadetka v Ligi prvakov, proti Schalkeju 2014 in Spartaku iz Moskve 2017. Sedaj pa je Prekmurec našel nov izziv, postal je namreč novi član poljskega Zaglebie Lubina.

“Ko odhaja igralec, ki je dosegel največ zadetkov v Ligi prvakov v skupinskem delu, ki je ogromno dal klubu, bil velik profesionalec pri izpolnjevanju svojih obveznosti in zelo karakteren igralec, so občutki mešani. Vendar je bil željan spremembe, kar smo v klubu razumeli in sprejeli. Želimo mu vso srečo na nadaljnji poti,” je pojasnil športni direktor Zlatko Zahovič.

Damjan Bohar se je poslovil od dosedanjih soigralcev in vseh v klubu, po izpeljanem prestopu je dejal: “Lahko rečem le hvala za skupne trenutke in vse najboljše o vsem, kar smo preživeli skupaj. Bil je tudi kakšen manj prijeten trenutek, a so se z uspehi, ki jih je bilo več, izbrisali. Preživel sem 5 čudovitih let v klubu, kjer sem se odlično počutil. Skušal sem biti vzoren profesionalec in bi se rad ob odhodu vsakemu posebej, od prvega do zadnjega v klubu, iskreno zahvalil. Prav tako navijačem, ki so prepoznali moj trud na vsaki tekmi in smo imeli ves čas odličen odnos. Hvala vsem za podporo! In hvala klubu, da smo se razšli na lep način. To mi veliko pomeni. Za nami je lepa skupna pot, zdaj pa grem novim izzivom naproti. Upam, da bodo uspešni. Moram se prilagoditi na novo okolje, nove soigralce, seveda pa tudi na Poljskem pa ne bo šlo brez Maribora. Spremljal bom vse, kar se dogaja v Ljudskem vrtu in bil velik navijač tudi z razdalje.”