Olimpija bo lovila rezultat v Bakuju

Prva liga 11. Jul 201820:33 > 22:02
NK Olimpija Ljubljana

Ljubljanska Olimpija se je danes na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij pomerila z azerbajdžanskim prvakom Qarabagom. Po izenačeni igri je gostom uspelo povesti in veselili so se minimalne zmage 1:0.

Varovanci Ilije Stolice so se pomerili proti težkemu nasprotniku, lanskim udeležencem Lige prvakov in zaporedoma petkratnim azerbajdžanskim prvakom. Obe ekipi sta začeli previdneje, a se je Olimpija večkrat opogumila in zavladala na igrišču in v 28. minuti so prišli do prve priložnosti, ko je po podaji Roka Kronavetra Issah Abass meril prek vrat. To pa je tudi bila edina prava priložnost prvega polčasa, v katerem smo videli dva rumena kartona, prvega je dobil Marko Putinčanin, drugega pa nogometaš Qarabaga Garajev.

Uvod v drugi polčas se je začel enako taktično kot prvi. Gneča je bila predvsem na sredini igrišča in brez prave priložnosti na obeh straneh do 78 minute, ko je za goste iz Bakuja zadel Guerrier. Po prekršku nad Abassom je ta po sodnikovem žvižgu s komolcem udaril Guerrera in si prislužil rdeči karton v 85 minuti, še drugi rdeči karton pa je padel v 91 minuti, ko je Garaj po prekršku prejel drugi rumeni karton in posledično rdečega.

Povratna tekma bo prihodnjo sredo. Olimpijo čaka izjemno težka tekma in ob morebitnem napredovanju jo v 2. krogu čaka zmagovalec med albanskim Kukesijem in malteško Valetto, danes pa se je tekma med njima končala z rezultatom 0:0.