Maribor potrdil prihod nadarjenega Brazilca

Prva liga 16. Jul 201816:03 > 16:10
NK Maribor

Mariborčani so pred povratno tekmo kvalifikacij 1. kroga evropske lige okrepili ekipo. Iz Ankarana se v štajersko prestolnico seli Brazilec Felipe Silva Correia dos Santos.

21-letnik se je na zelenicah Prve lige Telekom Slovenije predstavil v spomladanskem delu prejšnje sezone, ko je po nogometni šoli Palmeirasa in vmesnih postajah v Braziliji (Vasco, Red Bull Brasil, Paulista de Jundiai) ob prvem prihodu v Evropo nosil majico Ankarana.

Zaradi hitrosti in nadarjenosti ga je bilo enostavno opaziti. Hoteli smo se ustrezno okrepiti po odhodu Boharja, z igralcem, ki rešuje situacije 1 na 1. Dobili smo kakovost, vrhunskega talenta in zdaj bomo vse naredili, da se čim prej prilagodi na mesto, klub, nove soigralce ter način igre Maribora,” je novinca predstavil športni direktor Maribora Zlatko Zahovič.

Felipe Santos bo v vijoličastem igral s številko 96, moštvu pa se bo pridružil na torkovem treningu. Brazilec je ob prestopu povedal: “Komaj čakam. Ko sem igral za Ankaran, sem opazil, da je Maribor velik klub, po organizacijski strukturi in navijačih. Želja, da bi kdaj dobil klic takšnega kluba, se mi je uresničila in zelo sem zadovoljen, da sem tukaj. Zdaj se začenja novo obdobje. Vem, kaj me čaka in pripravljen sem na trdo delo.

Mariborčane v četrtek čaka povratna tekma kvalifikacij za evropsko ligo. V Ljudskem vrtu se bodo pomerili z albanskim predstavnikom Partizani, ki ga je slovenski predstavnik v gosteh ugnal z 1:0. Četrtkov obračun boste lahko spremljali v neposrednem obračunu na kanalu Sportklub 2.