Milec: Prvenstvo je prioriteta

Prva liga 21. Jul 201812:13 > 12:21
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so uspešno opravili prvi evropski test, zdaj pa jih čaka prvi obračun v Prvi ligi Telekom Slovenije. Vijoličasti, ki so lani osvojili drugo mesto, bodo pohod na domačih zelenicah začeli v Velenju.

Glavni cilj Maribora je seveda osvojitev domačega naslova, za kaj takega pa bo potrebno odlično igrati vse 36. krogov. Po uspešno opravljeni preizkušnji v kvalifikacijah za evropsko ligo in pred začetkom domačega državnega prvenstva, se je za klubsko spletno stran oglasil Martin Milec.

Najbolj pomembno je, da smo naprej. Na začetku smo morda malo trpeli, kar je razumljivo. Vedno moramo imeti v mislih, da so to evropske tekme, kvalifikacije nikdar niso lahke. Imamo pa veliko izkušenj s temi preizkušnjami, da se znamo odzvati. Na koncu se je izšlo po željah, tudi brez dobljenega zadetka, kar ima vedno dodaten pomen. Če ocenimo obe tekmi, je to naša zaslužena in vendarle rutinirana zmaga. Prevladala je tekmovalnost, ki jo Maribor ima v teh kvalifikacijah,” je po zmagi nad albanskim predstavnikom Partizani razmišljal Milec.

Vijoličasti v novo sezono vstopajo okrepljeni z novo travnato površino, ki je že prestala prvi test. Kaj o novi pridobitvi Ljudskega vrta meni Milec? “Nova trava je res super. Ker smo pred tekmo tukaj opravili le 3 treninge, je seveda še nismo vajeni, kot bi mogli biti. Morda nam je žoga v nekaterih situacijah kdaj še zbežala, a komaj čakamo naslednje tekme. Iz tekme v tekmo bo lažje, kot bo tudi vedno večje število navijačev na tribunah. Glede na to, da so dopusti, moramo pohvaliti tudi obisk. Hvala navijačem, da so prišli v tolikšnem številu, z njimi nam je lažje igrati in verjamem, da bo tudi v prihodnjih tekmah takšna energija na tribunah,” ki se je tako zahvalil tudi navijačem.

Naslednja ovira Maribora v evropskih tekmovanjih je gruzijska Chikhura, o novem nasprotniku pa se v slačilnici vijoličastih zaenkrat še ne govori: “Naše razmišljanje je znano, od petkovega treninga je Evropa umaknjena na stranski tir. Zame osebno je napredovanje Gruzijcev presenečenje, čeprav moštva ne poznam. Kot je v navadi, nas strokovni štab dobro pripravi na vsako tekmo. Tako bo tudi tokrat, do Gruzije pa je še daleč. Najprej nedelja in domače prvenstvo.

S pričetkom državnega prvenstva se začenja tudi silovita serija dveh tekem na teden, a to Milca in preostalih članov Maribora niti malo ne moti: “Ni lepšega kot igrati vsake 3 dni, komaj smo čakali ta začetek sezone v takšnem ritmu. Želimo ostati živi do konca kvalifikacij, seveda pa je prioriteta prvenstvo. Zato smo z mislimi le pri dvoboju z Rudarjem. Oboji smo dobro začeli evropske kvalifikacije in imamo že 180 tekmovalnih minut v nogah. Po visoki zmagi na prvi tekmi so Velenjčani lahko v četrtek tudi koga odpočili, čaka nas zanimiva preizkušnja. Verjamem pa, da z našo zmago.

PLTS se je sicer začela s petkovo tekmo med Aluminijem in Celjem, ki so jo z 2:1 dobili Kidričani.