Aluminij v Kranju do druge zaporedne zmage

Prva liga 29. Jul 20182:01 > 2:07
NZS

Na drugi tekmi 2. kroga PLTS je Aluminij po preobratu prišel do zmage nad Triglavom s 3:1 in tako nadaljuje dober start v novo sezono.

Tako Triglav kot Aluminij sta novo sezono začela uspešno, v prvem krogu so Kranjčani v gosteh pri novincu v ligi Muri dosegli neodločen izid, Aluminij pa je premagal Celjane. Po današnjem drugem krogu je uspešnost teh ekip le še polovična, saj je Aluminij z novimi tremi točkami začasno celo prevzel vodstvo na lestvici, Kranjčani pa so doživeli prvi poraz.

Začetek tekme je bil eksploziven. Že v drugi minuti so gostje ob prvi nevarni akciji domačih slabo posredovali in v kazenskem prostoru zrušili prodirajočega Toma Žurgo, strel z bele točke pa je nato hladnokrvno izvedel Luka Majcen: Luko Janžekovića je poslal v en kot, žogo pa v drugega za 1:0.

A prav dolgo se niso veselili. Tri minute zatem so imeli gostje kot, v kazenskem prostoru pa so nogometaši Triglava pustili osamljenega Damirja Grgića, ki je nato z natančnim strelom z glavo premagal Darjana Curanovića.

V nadaljevanju je bilo nato le bolj mirno, priložnosti pa vseeno ni manjkalo. Najprej so jih imeli nekaj domači, toda Žurga in Majcen nista bila dovolj natančna, da bi svojo ekipo še enkrat popeljala do vodstva.

Potem so imeli obdobje premoči nogometaši iz Kidričevega, nekajkrat je bilo precej vroče pred Curanovićem, še enega gola pa gostje niso dosegli. Najbližje je bil Ibrahim Mensah v 21. minuti, a se je akcija po dobrem posredovanju vratarja končala le s kotom za Aluminij, še en strel Matica Vrbanca pa so Kranjčani tudi ustavili. Že v sodnikovem dodatku prvega dela pa je za Triglav od daleč poskusil še David Tijanić, toda žoga je zletela malo nad prečko.

Začetek drugega polčasa je pripadel Kranjčanom, najprej je imel lepo priložnost Tijanić, po strelu z roba kazenskega prostora pa je iztržil le kot. Še bolj nevarno je bilo za Aluminij v 58. minuti, ko je Žurga stekel sam proti golu tekmecev, vratar Janžeković se je pozno odločil za posredovanje, Žurga ga je že preigral na levi strani kazenskega prostora, potem pa akcijo slabo končal, čeprav so bila vratar takrat prazna.

Bolj učinkoviti pa so bili nato gostje. Počasi so prevzemali pobudo, v 64. minuti pa je vztrajni Rok Kidrič priboril žogo med neodločenimi branilci Triglava pred vrati domačih. Žoga je prišla do Alena Kranjca, ta je v igro vstopil le dve minuti prej, ki jo je nato zanesljivo poslal v mrežo.

Do konca tekme so se gostje dobro branili, domači pa na vsak način skušali priti do izenačenja. Najbolj nevaren je bil Tilen Mlakar v 88. minuti, vratar Janžeković pa je žogo odbil v kot.

Ko so Kidričani že imeli zmago v rokah, pa so v sodnikovem dodatku izkoristili še napako domačih, izgubljeno žogo pa je nato v zadnji akciji na tekmi za končnih 3:1 v mrežo poslal Tadej Trdina.