NK Olimpija Ljubljana

11.08.2018 | 22:58

Celje in Krško po remiju še naprej brez zmage

NK Celje

Na uvodni tekmi 4. kroga PLTS sta v Krškem tudi tokrat brez zmagovalca razšla Krško in Celje, ki sta remizirala z 1:1 in tako še naprej ostajata brez zmage v novi sezoni.

Na zadnjih tekmah je zaradi številnih poškodb v ekipi Kopra moral igrati na položaju osrednjega branilca.

Jurij Kodrun/NK Celje

Obračun Krškega in Celja se je končal brez zmagovalca, tako da obe ekipi še vedno čakata na prvo zmago sezone. Celjani so tokrat igrali brez svojega najboljšega moža Rudija Požega Vancaša, kljub temu pa jim je uspelo po hitrem zaostanku priti do točke.

Krčani so tekmo silovito začeli in povedli v tretji minuti, ko je po desni strani Nikola Mandić pobegnil Juretu Travnerju, prišel v kazenski prostor in nato zadel oddaljeni del mreže za 1:0.

V nadaljevanju je sledila enakovredna igra, Celjani pa so prvič resneje zagrozili v 16. minuti, ko je po kotu Travner z glavo zgrešil cilj. Pozneje je Tilen Pečnik v 38. minuti prišel do strela v kazenskem prostoru, a je bil Marko Zalokar na mestu.

Na drugi strani so bili Krčani v 43. minuti blizu novega zadetka, ko je Marco Da Silva izvrstno izvedel prosti strel s 17 metrov, a je žoga zadela prečko.

Že v 45. minuti je po novem kotu znova do strela z glavo prišel Travner, izjemno pa je posredoval Zalokar in preprečil izenačenje.

V 50. minuti je Jucie Lupeta prišel do strela z glavo iz bližine, a močne podaje mu ni uspelo preusmeriti v mrežo. V 62. minuti je moral znova posredovati Zalokar po novem poskusu Pečnika.

Takoj zatem je na nasprotni strani v protinapadu Milan Ristovski zatresel vratnico. V 71. minuti pa so gosti zasluženo izenačili, saj so nenehno iskali poti do gola Krškega.

Pečnik je lepo podal za hrbet domače obrambe, kamor je stekel Lupeta in rutinirano zadel za 1:1. Celjski napadalec je tako dosegel svoj drugi gol sezone, v celotni prejšnji je dosegel tri.

V 77. minuti je na drugi strani dobro posredoval Metod Jurhar po strelu Nenada Srečkovića, pozneje pa še po poskusu Esterja Soklerja. Že v sodniškem dodatku je po kotu z glavo streljal Slavko Brekalo, večina je žogo že videla v mreži, a jo je na golovi črti odbil Nino Poungaršek.