NK Olimpija Ljubljana

12.08.2018 | 19:30

"Zmaji" z odlično popotnico pred odhodom v Helsinke

Državni prvaki so prvič v novi sezoni upravičili svoj status in prišli do gladke zmage v Kranju. Triglavu so varovanci Aleksandra Linte zabili kar štiri gole ter s tem potrdili dobro formo pred odhodom na povratno tekmo kvalifikacij za nastop v skupinskem delu evropske lige.

Linta je v primerjavi s tekmo proti HJK-ju v prvi postavi opravil štiri spremembe. Priložnost od začetka so dobili Marko Gajić, Vitalijs Maksimenko, Asmir Sujić in Stefan Savić.

Ljubljančani so bili v prvem polčasu precej boljši in do vodstva prišli v 27. minuti. Issah Abass in Suljić sta odlično kombinirala po levi strani, žoga je prišla pred gol, kjer se je Avstrijec prikradel pred svojega čuvaja in žogo z neposredne bližine poslal v mrežo za zasluženo vodstvo državnih in pokalnih prvakov.

V drugem polčasu domači niso več mogli slediti hitri in kakovostni igri Olimpije. V 51. minuti je Marko Putinčanin lepo zaposlil Issaha, ki je zadel zunanji del mreže. Ganec je štiri minuta kasneje odigral dvojno podajo s Dinom Štiglecom, ki je prodrl v kazenski prostor in s strelom v daljši kot poskrbel za višjo prednost Olimpije.

Le ta je postala izdatnejša v 69. minuti. Savić je v svojem slogu prodrl po desni strani, nato pa v sredini našel Suljića, ki si je žogo mirno zaustavil in nato z močnim strelom poskrbel za tretjo žogo v mreži Triglava. Savić je novo asistenco vpisal tri minute pred koncem, ko je zaposlil rezervista Boatenga, slednji pa je postavil končni rezultat tekme.

Zmaji se bodo v sredo odpravili v Helsinke, kjer bodo dan kasneje na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo branili prednost s 3:0, naslednja prvenstvena tekma pa bo v nedeljo, 19. avgusta, ko bo ob 20:30 v Stožicah gostoval Maribor.