Generalka pred Rangersom uspela – "petarda" v LV!

Prva liga 12. Avg 201820:06 > 20:23
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so tekmo 4. kroga Prve lige Telekom Slovenije proti Gorici odigrali sijajno ter edinega primorskega predstavnika v ligi odpravili s kar 5:0.

Vijoličasti imajo tako po štirih krogih na vrhu lestvice 10 točk in gol razliko zastrašujočih 15 proti 2! Državni podprvaki so že na začetku pokazali, v katero smer bo šel dvoboj, saj so domače gledalce do 22. minute razveselili s tremi zadetki.

V polno je po desetih minutah tekme meril Jan Mlakar, štiri minute kasneje je vodstvo povišal Luka Zahović, na 3:0 je povišal Saša Ivković.

V drugem polčasu sta mreži mirovali do 78. minute, potem pa so spet začeli domači. Približno 3000 navijačev je osrečil Dare Vršič, ki mu je lepo podal Mitja Viler. Vršič je z levico ustrelil iz prve in natančno meril v levi kot.

Vratar Gorice Gregor Sorčan je bil kot na fronti, danes so ga Mariborčani ves čas ohranjali ogretega, v 90. minuti pa je moral še petič po žogo v mrežo. Za popoln večer v Ljudskem vrtu ga je po asistenci Denisa Klinarja premagal Marcos Tavares.