Linta: Bom v četrtek vodil ekipo? Ne vem

Prva liga 20. Avg 201811:45 > 11:48
NK Olimpija Ljubljana

Začasni trener Olimpije Aleksandar Linta verjame, da bo visok poraz na večnem derbiju zgolj pozitivno vplival na zmaje, ki jih v četrtek čaka prva tekma zadnjega kroga kvalifkacij za evropsko ligo proti Spartaku iz Trnave.

Čestitam Mariboru za zmago. Seveda ne morem biti zadovoljen s porazom z 0:3, ki je res boleč. Takšno je življenje, takšen je nogomet. Prepričan sem, da bomo zaradi tega močnejši. Dobro smo začeli tekmo, nato pa smo imeli nekaj padcev. Slutil sem, da bomo prejeli gol, a vseeno smo se nato v prvem polčasu še uspeli pobrati. Mislim, da bi si vsaj v prvem polčasu zaslužili vsaj en gol. Mi smo nato zgrešili enajstmetrovko, Maribor je dosegel gol iz prostega strela, ki je bil verjetno bolj zamišljen kot predložek … Ne želim zmanjševati zmage Maribora, a to so trenutki, ki spremenijo vse,” je oceno večnega derbija v Stožicah podal Aleksandar Linta in dodal: “Jaz bom poskrbel, da poraz ne bo vplival na fante! Če imam kaj izkušenj v nogometu, si upam reči, da bomo zaradi tega poraza močnejši. Prav zaradi takšnih tekem smo zdaj bliže ligi Europa kot smo ji bili pred dvema urama.”

Zakaj bližje, je zanimalo sedmo silo, Linta je podal kratek odgovor: “Ste že slišali za kljubovanje? Tukaj je vaš odgovor.”

Srbski strokovnjak se ni izognil niti vprašanju, kakšna bo njegov nadaljna usoda na klopi državnih prvakov. Ko je zamenjal Ilijo Stolico, je Milan Mandarić jasno dal vedeti, da gre zgolj za začasno rešitev trenerskega vprašanja. “Ne vem nič več kot včeraj. Ne obremenjujem se s tem vprašanjem. Bom vodil moštvo v četrtek? Verjetno bom, ne vem … Nisem še govoril s predsednikom,” je odgovoril Linta. (vir izjav: nogomania.com)