RPV v Maribora, Lupeta v Olimpijo?

Prva liga 24. Avg 20189:41 > 9:44

Najboljša slovenska kluba bosta pred koncem prestopnega roka še nekoliko okrepila svoje vrste, poroča Nogomania. Vijoličasti snubijo Rudija Požega Vancaša, zmaji pa Juciea Lupeto.

V kolikor se bodo govorice izkazale za resnične, bo Celje v nadaljevanje prvenstva vstopilo močno oslabljeno. Rudi Požeg Vancaš je osrednji člen v verigi trenerja Dušana Kosiča, tudi Jucie Lupeta pa v napadu nosi veliko odgovornost. Nogomania o višine odškodnine, ki jo bo Maribor odštel za Vancača, ne poroča, navaja pa, da se skupaj z njim med vijoličaste seli tudi Amadej Bred.

Za nekdanjega člana Domžal so se zanimali tudi nekateri klub iz tujine, vendar očitno nihče s svojo ponudbo ni uspel prepričati Celja.

Ob RPV-ju bo Celjane zapustil tudi 25-letni portugalski napadalec Jucie Lupeta, ki ga je v svoje vrste uspela zvabiti Olimpija. Lupeta je v Celju od lanskega februarja in na nekaterih obračunih nakazal, da bi lahko predstavljal dodano vrednost za marsikatero moštvo.

Če se bo Lupeta res preselil v Stožice, to bržkone pomeni, da bodo državni prvaki prodali Abassa Issaha, ki je v tem trenutku Olimpijin nogometaš z najvišjo tržno vrednostjo, še dodajajo pri Nogomanii.