Tavares: Največja želja? Vrniti naslov prvaka domov…

Prva liga 26. Avg 201810:08 > 10:14
NK Maribor/Drago Wernig

Po zmagi na večnem derbiju Mariborčani čaka še štajerski derbi. Celjani v Ljudski vrt prihajajo po slabem začetku sezone, vijoličasti pa obračun čakajo v odličnem razpoloženju.

Marcos Tavares po uspešni otvoritvi prvenstvene sezone in pred novim izzivom: “Pokazali smo, da smo močnejši od drugih. A je vsaka tekma nova zgodba in novo dokazovanje. Zato moramo ostati na pravi poti, s popolno zbranostjo, da pridemo do zmage. Ni treba vedno 5:0 ali 3:0, to je nemogoče. Včasih bo dovolj tudi 1:0, le da zbiramo točke.

Kapten Maribora se ob zmagah ekipe veseli tudi rekordov. Zbral jih je že ogromno, a motivov za nove mejnike nikakor ne manjka.

Najprej si želim, da vrnemo naslov prvaka domov. To je prvi in osnovni cilj. Potem pa so tukaj še nekateri osebni in menim, da bo še dovolj časa, da jih dosežem. 500 tekem, 200 golov za NK Maribor… Da bi mi uspelo in da bi še lahko pomagal ekipi, hočem podaljšati svojo kariero, zato imam poseben režim. Zelo sem vesel, da lahko v klubu, s trenerji opravim dodatne treninge in sem lahko na takšen način v najboljši formi, kar je mogoče. Še vedno lahko izboljšam zadeve v igri. Najbolj pomembno pa je, da napredujemo in zmagujemo kot ekipa,” dodaja Tavares.

Prva priložnost za dokazovanje prihaja v nedeljo, ko bodo Mariborčani gostili Celje. Tavares je odigral že veliko štajerskih derbijev, tokrat pa poudarja, da je zmaga še kako pomembna za nadaljevanje uspešne serije in za dobro popotnico pred prihajajočimi zaporednimi gostovanji.

Ves teden smo dobro trenirali. Naprej nas vodi cilj, naslov prvaka, imamo dovolj izkušenj, dobro ekipo, ob tem pa smo v pravem ritmu. Lepo se bo vrniti v Ljudski vrt, tukaj je vse drugače. Motivacija, ozračje, energija. Želimo zmagati za nadaljevanje uspešne serije in za dobro popotnico pred zaporednimi gostovanji, ki so pred nami. Se pa zavedamo, da bo treba odigrati tako kot v derbiju. Celjani niso na realnem mestu na lestvici, njihove dosedanje tekme niso pokazale prave podobe. Ob videoanalizi smo videli situacije s prejšnjih tekem, ko so imeli veliko priložnosti, a niso zabijali. Zato imamo samo 1 pravilo za nedeljo: “Na puno!”,” je v pogovoru za klubsko spletno stran še dodal Tavares.