Olimpija v Domžalah pokazala moč iz lanske sezone

Prva liga 26. Avg 201820:11 > 20:26
NK Olimpija Ljubljana

V šestem krogu državnega prvenstva so slovenski državni in pokalni prvaki gostovali v Domžalah, kjer so pred tremi meseci osvojili šesti naslov državnega prvaka in domače premagali z 2:1.

Začasni trener Safet Hadžić je na igrišče postal zasedbo v postavitvi 4-2-3-1. V konici napada je priložnost dobil Vombergar, Issah je tokrat igral na krilu.

Ljubljančani so tekmo začeli odlično. Od samega začetka sta bili v igri vidni sproščenost in kombinatorika. Že v peti minuti se je domžalska mreža zatresla. Rok Kronaveter se je boril na sredini igrišča in uspel priti do žoge, jo poslati Kronavetru, ki je nekoliko s strani krenil sam proti golu. Olimpijina sedmica je vse storila tako, kot se spodobi, na koncu pa z močnim strelom premagala domačega vratarja.

V 21. minuti je Brkić poslal diagonalno podajo Issahu, ki jo je prepustil Bagnacku, predložek slednjega pa v zadetek ni uspel pretvoriti Kronaveter, ki je z glavo streljal v vratarja. GoranBrkić in Matic Črnic sta za las zgrešila z razdalje, zato pa je bil toliko bolj natančen Andres Vombergar, ki je v 26. minuti zadel za 2:0. Podal mu je Issah Abass, danes odlično razpoloženi ‘Vombi’ pa je iz prve žogo poslal v bližnji kot domačih vrat.

Prvo priložnost v drugem delu so gledalci videli v tretji minuti. Strel Issaha z roba kazenskega prostora je vratar odbil, odbitek Vombergarja pa so domači uspeli odbiti v kot. V 66. minuti je kot z leve strani izvedel Kronaveter, Branko Ilić je odlično streljal, a so domači branilci žogo odbili na golovi črti.

V 73. minuti je Vombergar odložil žogo Črnicu, ki je streljal čez gol, je pa zato dve minuti kasneje pripravil priložnost Vombergarju. Črnic je odlično prodrl z desne strani, Vombergar je najprej zadel vratnico, njegov drugi poskus pa je vratar Ajdin Mulalić uspel ubraniti. Domžale so tik pred koncem uspele zmanjšati zaostanek prek Husmanija, a so se zmaji vseeno veselili zelo pomembne zmage.

Naslednja prvenstvena tekma Olimpije bo v nedeljo, 2. septembra, v Stožicah proti Rudarju iz Velenja, Domžale pa se bodo v petek na Areni Z’Dežele pomerile proti Celju.

Vir: NK Olimpija