Gorica slavila v Velenju, NZS uradno kaznoval Domžale

Prva liga 29. Avg 201820:19 > 20:31
Ekipa24.si

Na prestavljeni tekmi 6. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Gorica z 2:0 v gosteh ugnala Rudar. Znana je tudi kazen disciplinskega sodnika NZS-ja zaradi protestiranja uradnega osebja Domžal zoper sodniške odločitve na tekmi proti Olimpiji.

Velenjčani so se zaradi slabih predstav pred tekmo celo opravičili svojim navijačem, tudi na tekmi proti Gorici pa jim vtisa ni uspelo popraviti. Doživeli so še četrti poraz in s tem ostajajo na zadnjem mestu lestvice. Gorica se je s tretjo zmago zavihtela tik pod vrh in za Mariborom zaostaja za tri točke.

Gostitelji so bili v prvem polčasu, ki ni ponudil zadetkov nevarnejši nasprotnik. Nekajkrat se je izkazal Grega Sorčan, ki je imel največ dela v peti minuti, ko se je pred njim sam znašel Dominik Radić, in v 39. minuti, ko je po podaji s kota zaključil Milan Tučić.

Gostje so drugi polčas odlično začeli in povedli v 48. minuti. Kot je izvedel Uroš Celcer, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Žiga Lipušček, ki je zadel z glavo. Gorica je nato igrala bolje, končni rezultat pa je v sodniškem dodatku s prvencem v PLTS postavil Nik Jermol.

NZS kaznovala Rožmana in še tri uradne osebe

Na seznamu suspendiranih oseb so se po nedeljskem derbiju ljubljanske kotline med Domžalami in Olimpijo (1:2) znašli trije domžalski trenerji in ekonom rumeno-modrih. Glavni trener Simon Rožman je zaradi protestov prejel tekmo prepovedi in 250 evrov kazni. Za eno tekmo sta suspendirana tudi pomočnik trenerja Aleš Kačičnik in trener vraterjev Janez Strajnar. Ekonom kluba Aleš Kržan je zaradi žaljivega komentiranja po tekmi in izrečenih groženj sodnikom prejel kar tri tekme prepovedi. Klub bo moral zaradi ravnanja uradnih oseb v celoti plačati 420 evrov kazni, zaradi žaljivega navijanja navijačev pa še dodatnih 250 evrov.

STA poroča, da bo Domžalčane v 7. krogu vodil Dejan Djuranović, ki je Rožmanov pomočnik, zadolžen za razvoj mladih igralcev.