Po uvodni tekmi 7. kroga PLTS Aluminij na drugem mestu

Prva liga 31. Avg 201822:40 > 23:04
NK Domžale

Aluminij z zmago proti Krškemu s tekmo več na 2. mesto lestvice, kjer bo ostal vsaj do nedelje, ko se bodo pomerile še preostale ekipe. V Celju brez golov.

Na prvi tekmi 7. kroga PLTS sta se pomerila Aluminij in Krško. Nogometaši iz Kidričevega so ohranili domačo mrežo nedotaknjeno, edini gol na tekmi je dosegel Erik Gliha v 17. minuti, ko je žoga tudi nekoliko nesrečno končala za hrbtom gostujočega vratarja Marka Zalokarja po ponesrečenem izbijanju žoge Tomaža Zakrajška. Krčani so nato prevzeli pobudo in lovili izenačenje. Sicer je v 71. minuti Nenad Srečković premagal domačega vratarja Luko Janžekovića, a iz prepovedanega položaja in rezultat je ostal 1:0.

Na drugi tekmi sta si stala nasproti Celje in Domžale. Po sicer precej izenačeni tekmi, so večkrat poskušali domači z 11 streli na nasprotnikova vrata, Domžalčani so v celi tekme streljali šestkrat. Poskusi ne tako na eni kot drugi strani niso pretvorili v zadetek, tako da se je tekma končala z rezultatom 0:0, so pa zato deževali rumeni in posledično tudi rdeči kartoni. Danes radodarni sodnik Nejc Kajtazović je pokazal skupno kar osem rumenih kartonov in dva rdeča, oba gostom iz Domžal, Adamu Gnezdi Čerinu in Gabru Dobrovoljcu. Celje s točko več ostaja na predzadnjem mestu lestvice (6t), prav tako Domžale ostajajo na 4. mestu z 10 točkami.

AluminijKrško (1:0)

CeljeDomžale (0:0)