Že četrta "petarda" Maribora v tekoči sezoni

Prva liga 2. Sep 201817:54 > 18:09
Twitter/NK Triglav

Mariborski napad je letos našel novo žrtev. Vijoličasti so s 5:1 "torpedirali" Triglav in utrdili prvo mesto na prvenstveni lestvici.

V Kranju so Mariborčani že v 7. minuti povedli. Po seriji hitrih podaj je Jasmin Mešanović na robu kazenskega prostora našel Dina Hotića, ki je žogo poslal za hrbet kranjski obrambi. Stekla sta Mešanović in Jan Mlakar, ki je žogo potisnil za hrbet Darjana Curanovića.

Državni podprvaki so v 31. minuti vodili že z 2:0. Prosti strel je izvedel Armin Dervišević, v skoku je bil najvišji Blaž Vrhovec, ki je z glavo dosegel svoj prvi zadetek v tej sezoni in postavil izid polčasa.

V drugem polčasu je bila prevlada Mariborčanov še večja.  Po manj kot dveh minutah je prednost povišal Hotić, ki je mojstrsko s 25 metrov žogo poslal v desni zgornji kot Curanovićevih vrat.

V 56. minuti se je med strelce vpisal še Luka Zahović, ki je izkoristil natančno podajo Mešanovića v prostor in za hrbet domači obrambi. Mariborski napadalec je žogo s čudovitim lobom poslal prek Curanovića, bo pa v zraku obviselo vprašanje, ali je bil morda pri podaji v prepovedanem položaju.

Zahović je ob koncu zadel še drugič ter s tem prišel na vrh lestvice strelecev, pred tem pa so Triglavani poskrbeli vsaj za časten gol, ko je bil v 70. minuti natančen rezervist David Tijanić

Po sedmem krogu ima Maribor 5 zmag in 2 remija ob gol razliki 24:4. Sedaj sledi reprezentančni premor, naslednje prvenstvene tekme pa bodo 15. septembra.