"Vukušiću Ante, sinjski dijamante!" odslej za Krško!

Prva liga 14. Sep 20189:23 > 9:29
Uradna spletna stran kluba

Krško se je pred nadaljevanjem Prve lige TS okrepilo. Po Daliborju Volašu je prišel še Hrvat Ante Vukušić, ki je veljal za enega izmed največjih talentov splitskega Hajduka. Podpisal je pogodbo do konca sezone z možnostjo podaljšanja še za eno leto.

27-letni Dalmatinec je v majici splitskega kluba na 99 tekmah dosegel 42 zadetkov. Napadalec je pri 21 letih za 3,7 milijona evrov odšel v Pescaro. Njegova kariera v Italiji ni potekala po načrtih. Bil je posojen v Lozano in Beveren. Vmes je bil tudi sedem mesecev brez delodajalca.

Igral je tudi za nemški Greuther Furth in ruski Tosno. Pred prihodom v Slovenijo je zaigral za poljski klub Olimpia Grudziadz, ki ga je zapustil po osmih tekmah.

V torek je že dosegel edini zadetek na prijateljski tekmi z drugoligašem Brežicami, igral pa je le v drugem polčasu. Na stadionu Matije Gubca bo torej združil moči z Volašem. Pred začetkom sezone je bilo težko pričakovati, da bi lahko Krško imelo tak napadalni dvojec.