Maribor tudi iz Krškega s tremi točkami

Prva liga 15. Sep 201822:09 > 22:11

Nogometaši Maribora se iz zahtevnega gostovanja v Krškem vračajo s tremi točkami. Za zmago sta zadela Mlakar in Hotić. Celje v Velenju slavilo prvič v sezoni, Aluminij in Gorica neodločeno.

Celjani so na saleško-savinjskem derbiju v Velenju z 0:1 premagali Rudar in dosegli prvo zmago v tej sezoni. Edini strelec je bil v 10. minutiMitja Lotrič, nekdanji igralec Rudarja, po podajiElvirja Ibiševića. Rudar, ki je izgubil četrtič zapored, vselej pa ni zatresel mreže, je imel tudi kar nekaj smole, med drugim je trikrat zadel okvir vrat. V 21. minuti je s prostega strela stresel vratnicoDamjan Trifković, devet minut pozneje in v 80. minuti z glavo paAbu Kamara. Celjani so v 72. minuti zapravili 11-metrovko. Streljal jeRudi Požeg Vancaš, nad katerim je bil tudi storjen prekršek,Marko Pridigarje žogo odbil, zatem pa jo je celjski nogometaš poslal v vratnico.

Aluminij in Gorica sta se v Kidričevem razšla brez zadetkov. Obe ekipi sta imeli nekaj lepih priložnosti, ki pa so po zaslugi vratarjev ostale neizkoriščene. Neizkoriščena je ostala tudi številčna prednost Gorice, ki je imela zadnjih 20 minut po drugem rumenem kartonuSanina Muminovićana zelenici igralca več