V pokalu do zmage Krško, Gorica in Aluminij

Prva liga 19. Sep 201822:46 > 22:50
NZS

Danes so bile odigrane tri tekme drugega kroga Pokala Slovenije, v Vipolžah, Celju in na Prevaljah pa so se napredovanja veselila gostujoča moštva. Četrtfinalno vstopnico so si zagotovili nogometaši Gorice, Krškega in Aluminija.

Uvodni obračun dneva je bil odigran v Goriških Brdih, Brici pa so se v sosedskem spopadu udarili z Goričani. Dvoboj klubov, ki sicer tesno sodelujeta, ni postregel s presenečenjem, čeprav so gostje dobro tretjino srečanja odigrali z igralcem manj. V 56. minuti je bil po drugem rumenem kartonu izključen Rok Grudina, sicer nekdanji član Brd, Gorica pa je takrat že vodila z 0:1. V 14. minuti je sinje-modre v vodstvo popeljal Bede Amarachi Osuji. Odločitev o potniku v četrtfinale je bila dokončno potrjena v 92. minuti, ko je končni izid tekme postavil Andrija Filipović.

Tudi srečanje na Prevaljah ni postreglo s presenečenjem. Kidričani so sicer nekoliko premešali začetno enajsterico, domači četrtoligaš pa je napade Štajercev uspešno odbijal vse do 54. minute, ko je za vodstvo Aluminija zadel Rok Kidrič, ki je odločil že tekmo prvega kroga. Le minuto kasneje je gostujočo prednost podvojil osrednji branilec Ivan Kontek, pod tretji zadetek čete Oliverja Bogatinova pa se je 67. minuti podpisal Nikola Leko.

Krčani so v knežjem mestu vnovič potrdili, da so za Celje izjemno neugoden tekmec. Grofje, ki so v soboto dočakali prvo ligaško zmago, so se v zaostanku znašli v osmi minuti, ko je Matjaža Rozmana premagal Luka Vekić. V 13. minuti je »zakon bivšega« potrdil Dalibor Volaš, Ankarančan pa je s prvencem v zelenem dresu tlakoval pot do četrtfinala. Posavci so pot med osem najboljših moštev pokalnega tekmovanja dokončno potrdili v drugem polčasu, ko je z roba kazenskega prostora streljal Marco Da Silva in s pomočjo odboja zadel za vodstvo z 0:3.