Popoln dan za Muro na razprodani Fazaneriji

Prva liga 30. Sep 201814:49 > 14:50
Ekipa24.si

Nogometaši Mure so na derbiju 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije s 4:1 nadigrali Maribor. S tem v PLTS ni več neporažene ekipe.

Mariborčani, ki bodo sicer tudi po tem krogu ostali na prvem mestu, so doživeli prvi poraz v sezoni. Mura je na krilih navijačev na razprodani Fazaneriji prišla do velike zmage in ponižala vijoličaste.

Gostitelji so povedli že v deveti minuti, ko je za eksplozijo na tribunah poskrbel Nik Lorbek, ki je zadel z glavo. Mariborčani so bili neprepoznavni in povsem nenevarni, Mura pa je v 38. minuti povišala na 2:0. Dervišević je igral z roko, prosti strel je izvedel Bobičanec, Handanović je njegov poskus odbil v vratnico, žogo pa je v gol potisnil Aleksander Bošković.

Na začetku drugega polčasa je vstopil Felipe Santos, kar je nakazalo, da bo Maribor zaigral na vse ali nič. Vijoličasti so imeli še naprej težave pri organizaciji napadov, v 66. minuti pa so se znašli v še težjem položaju. Takrat je zadel Nino Kouter. Pred njegovim golom je Mura imela obilico nesreče, saj so domači nekaj sekund pred tem stresli vratnico, Mariborčani pa so se reševali tudi z golove črte.

Felipe Santos je v 85. minuti poskrbel za nekaj upanja Mariborčanov, ki pa niso uspeli znižati zaostanka in so na koncu v končnici tekme prejeli še četrti gol. Zadel je Luka Bobičanec, ki je s tem vendarle prišel do prvenca v PLTS.

Olimpija ima po porazu Maribora priložnost, da se mu približa na tri točke zaostanka. Zmaje danes čaka obračun s Krškim.