Maribor uspešen v Gorici, Mura doma ugnala Rudar

Prva liga 20. Okt 201815:57 > 16:00
NK Maribor

V uvodni tekmi kroga je Mura pred domačimi gledalci prišla do pomembne zmage nad Rudarjem z 2:1. V derbiju kroga pa je Maribor v Gorico visoko slavil s 4:0.

Maribor je na izredno težkem gostovanju pri tretji Gorici prišel do zmage s 3:0. Vijoličasti so se dobro znašli brez poškodovanega Jana Mlakarja in povedli že v 20. minuti preko Aleksa Pihlerja. Sledil je dokaj izenačen obračun, ki ga je odločil Jasmin Mešanović, ki je zadel najprej v 83. minuti nato še v 92. Maribor je na prvem mestu svojo prednost pred Olimpijo sedaj še povečal na osem točk.

Mura je na domači Fazaneriji uspela ugnati Rudar iz Velenja z 2:1. Črno-bele je v vodstvo popeljal Žan Karničnik, samo nekaj minut pozneje je že izenačil Milan Tucič. Ključni trenutek se je zgodil v 47. minuti, ko je David Kašnik prejel drugi rumeni karton in moral z igrišča. Mura je z igralcem več do zmagovitega zadetka prišla v 72. minuti, ko je za tri točke zadel Luka Šušnjara. Sobočani so z zmago skočili na peto mesto in imajo sedaj 16 točk.