Minimalna zmaga Mariboru

Prva liga 23. Okt 201818:28 > 18:42
NK Maribor/Drago Wernig

Na prvi četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije sta se pomerila Maribor in Domžale. V Ljudskem vrtu so domači slavili z 1:0.

NK Maribor/Facebook

Prvi so resneje zapretili Mariborčani, a se je že v prvih 15 minutah dvakrat izkazal gostujoči vratar z obranjenim strelom Mešanoviću, ne pa tudi v 20. minuti, ko je v polno zadel mladi Jan Mlakar in poskrbel za edini gol na tekmi, ko je v gneči v gostujočem kazenskem prostoru odlično reagiral v zraku in z glavo dosegel zadetek po podaji Vršiča iz kota. Mariborčani so nato zapravili dve lepi priložnosti, ki sta se ponudili Rajčeviću in Mešanoviću. Po daljšem zatišju pa so zagrozile Domžale preko Gnezde Čerina s prostega strela, ko je zadel prečko. Hodžić je bil prvi pri odbitku, a je meril nenatančno. Gnezda Čerin je bil nevaren še v 77. minuti, a se je izkazal domači vratar Pirić.V sodnikovem dodatku je še zadnjič zagrozil Marcos Tavares, a ga je ustavil Mulalić. Tekma se je končala z rezultatom 1:0.

Mariborčani so začeli tekmo s precej premešano zasedbo, saj so v mislih že pri sobotnem večnem derbiju z Olimpijo.

Povratna tekma četrtfinala bo 31. oktobra v Domžalah, ko bo znan potnik v polfinale.