Rekordno izplačilo klubom Prve lige Telekom Slovenije

Prva liga 24. Okt 201815:08 > 15:11
Getty Images / Christopher Lee

Izvršni odbor NZS je potrdil, da bo v letošnji sezoni med prvoligaške klube na podlagi delno centraliziranega trženja sponzorskih in centraliziranega trženja medijskih pravic razdeljeno 650.000 EUR.

Gre za rekordno visok znesek, v preteklih treh sezonah so bili klubi upravičeni do 500.000 EUR, sredstva pa se razdelijo na podlagi udeležbe (50% v enakih deležih) in uspešnosti (50% na osnovi osvojenih točk v lanski sezoni).

Vodstvo NZS je sprejelo tudi sklep o razdelitvi solidarnostnih sredstev UEFA Lige prvakov, ki so namenjena za razvoj mladinskega klubskega nogometa. Sredstva v višini 3.633.581 EUR za tekmovalno leto 2018/2019 so v tem tekmovalnem letu rekordno visoka tudi zaradi uspeha NK Maribor v lanski evropski sezoni in se bodo razdelila med klube, katerih ekipe nastopajo v 1. SNL, klubom 1. SML/SKL, ki nimajo članske ekipe v 1. SNL (skupno 80% sredstev) in klubom 2. SML/SKL (skupno 20% sredstev). UEFA solidarnostna sredstva so sredstva, ustvarjena z vrhunskim nogometom in se delijo namensko za izvajanje mladinskih razvojnih programov, z namenom zagotoviti čim boljše pogoje in ustvarjanja možnosti za razvoj vrhunskih nogometašev. Nad namensko porabo sredstev bo s sklepom IO NZS skrbela strokovna služba NZS.

Poleg omenjenih tem je IO na seji obravnaval tudi spremembe in dopolnitve Pravilnika o priznanjih NZS ter projekt sofinanciranja sodniško-delegatskih stroškov za ženska, mladinska in nogometna tekmovanja ter futsal mladinska tekmovanja v sezoni 2018/19.